У вигляді мітли, дерев’яні, з тканини, різних кольорів, прикрашені лампочками: які ялинки, створені власноруч, у себе вдома встановили кропивничани.
Дерев'яні ялинки Олексія Ласкаржевського
"Вона може бути зелена, блакитна, золота, срібна – на що вам вистачить фантазії. На неї можна чіпляти свої улюблені іграшки, класно це робити із дітьми разом. Зроблена із високоякісної березової фанери за допомогою лазерної різки", – розповів Олексій Ласкаржевський.
Каже, таку ялинку можна використовувати щороку, прикрашаючи по-різному.
Ялинка-оберіг Айсули Фатихової
Ялинку у вигляді мітли кропивничанка Айсулу Фатихова зробила власноруч. "Я взяла звичайні гілочки з кущів. Потім я побачила шипшину й подумала: чому б не прикрасити нею ще? Держак купила в магазині".
Каже, таке новорічне дерево-оберіг може зробити кожен. "Це такий український народний оберіг. З давніх-давен в українській хаті стояла мітла. Вона не тільки була для прибирання. Ось тиждень назад я подумала, чому б її не прикрасити? Я не хочу ставити живу ялинку, щоб не знищувати наші українські ліси".
Ялинки з тканини Оксани Мезенцевої
Кропивничанка Оксана Мезенцева робить ялинки із тканини. Комбінує природні і штучні матеріали. "Можна поставити на камін, на стіл, десь біля ліжка, на тумбочку. В них є природній матеріал: головки маку, шишки, ягідки, насіння квітів, горіхи, ліщина, жолуді".
Жінка два роки тому відмовилась від живої ялинки. Замість неї використовує штучну. "Жива краще тільки тим, що вона пахне. Але коли її викидати потрібно, стає шкода. Чим менше ми купуємо, тим більше їх залишається в лісі".
Трикутні ялинки дітей з інвалідністю
"У вихідний знайшла в гаражі старі наличники на двері, лобзиком відпиляла, цвяхом прибила, і тут ми пофарбували, прикрасили та декорували", – розказала директорка центру реабілітації для дітей з інвалідністю Лілія Місюня.
Такими ялинками прикрасили приміщення та двір центру.