"Потягнуло на екзотику". Кропивничанка на своєму подвір’ї вирощує міні-ківі

. Суспільне: Кропивницький

Кропивничанка Олена Краснова на своєму подвір’ї виростила міні-ківі – дерево сорту актинідія гостролиста. "Потягнуло на екзотику, – каже жінка, – хотілось спробувати, що це таке та яке на смак". Про умови вирощування розповіла Суспільному.

Міні-ківі росте на подвір’ї Олени Краснової. За 15 років дерево виросло заввишки два метри. Плоди міні-ківі розміром півтора-два сантиметри.

Суспільне: Кропивницький

Це найближчий родич тропічного ківі. По вітамінному складу — аналогічний, також багатий вітаміном С. Зимує дерево у відкритому ґрунті без укриття, розповіла Олена Краснова. “Дуже любить тепло та воду. В посушливий період потрібно добре поливати. Він схожий на виноград, завивається на всі гілочки за все, що потрапляє поряд”.

Розповіла, саджанець актинідії гостролистої коштує 100 гривень. Достигають плоди до середини жовтня. Олена Краснова збирає до 12 кілограмів таких ягід. Стиглі плоди всередині мають рожевий колір.

Суспільне: Кропивницький

Дендролог Євген Ткачук каже, такі міні-ківі ростуть у лісах Китаю.

"Це невибаглива рослина, морозостійка, на відміну від звичайного ківі. Єдина вимога — це зволоження ґрунту. Рослина, досить корисна, має багато цукрів, кислот органічних, а також вітамінів та мінералів”.

Наступного року Олена Краснова планує висадити сажанці двох різних сортів міні-ківі.

Читайте також