Фермер з села Могутнє Кіровоградської області Анатолій Бурда через квітневі заморозки втратив половину вирощеної полуниці. Це рання ягода на полі, яку планував продавати на початку травня. Тепер сподівається на врожай пізніх сортів. Суспільному розповів, що вирощує полуницю на полі тринадцятий рік, має її один гектар.
Зі слів фермера, за тринадцять років вирощування заморозки наприкінці квітня до мінус 5 градусів були вперше.
"50% ми втратили полуниці, була накрита у нас плівкою, агроволокном. Від приморозків постраждала".
Через погодні ризики цьогоріч фермер посадив полуницю й в теплиці. На початку травня зібрав перший врожай.
"Вирішили, тому що бувають морози, гради, вітри. Спробували — дуже сподобалося. Коли були приморозки, у теплицях ми все врятували. Вона себе тут відчуває чудово".
Анатолій Бурда порахував, що на облаштування теплиці витратив 50 тисяч гривень. Аби не втрачати врожай через заморозки та посуху, наступного року планує поставити ще теплиці.
"Щоб на ранню полуницю виходити, щоб вона не стресувала. Ні град, ні дощ, нічого її не б'є. Приморозки ми без опалення благополучно перенесли".
Полуницю з теплиці фермер продає на ринку у Кропивницькому. Нині кілограм коштує 250 гривень. Торік у травні кілограм ґрунтової продавав по 130 гривень. Якою буде ціна на ягоду далі, зі слів фермера, прогнозувати складно. Це залежатиме від погодних умов, врожаю та обсягів постачання.
У Кіровоградській області фермерські господарства та люди на городах вирощують 80% усієї полуниці. Посадкові площі, якщо порівнювати з минулим роком, збільшились майже на шість гектарів. Загальна площа — 17,5 гектарів, розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. Сезон збору полуниці на Кіровоградщині починається у травні й закінчується у липні.