Перейти до основного змісту
Пошкоджений внаслідок дронової атаки будинок на чотири родини на вулиці Братиславська. Кропивницький, 20 березня 2025 року. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому відмовили у компенсації сімом людям, які подали заяви про зруйноване внаслідок дронової атаки РФ у ніч на 20 березня житло у рамках програми “єВідновлення”. Люди мають право на компенсацію, якщо є понад 80% пошкодження.

Про це під час брифінгу 8 травня розповів секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка.

"Хоч люди й зверталися, але ця інформація не підтвердилась, що в них є цей відсоток пошкоджень. Їм порекомендували звернутися за отриманням допомоги на пошкоджене майно для його відновлення".

За його інформацією, зі 138 людей, які подали заяви на "єВідновлення" на компенсацію за пошкоджене майно, 94 отримали компенсацію на суму 7,5 мільйонів гривень.

"Відмовили двом заявникам. Одному у зв'язку з тим, що за гроші міського бюджету йому замінили віконний блок й інших пошкоджень не було, а другому – у зв'язку з тим, що пошкодження житла не пов'язане з воєнними діями".

Олег Колюка розказав, що зафіксували 378 звернень від містян про пошкодження та руйнування будівель внаслідок дронової атаки в ніч на 20 березня.

"Людей ми самих не залишили з цією проблемою. Залучили гроші міського бюджету додатково до основної державної допомоги "єВідновлення". Також залучили матеріально-технічну допомогу міжнародних організацій".

Також, сказав, створили резервний фонд бюджету територіальної громади на 2025 рік на понад 44,8 мільйона гривень, гроші з якого виділятимуть на відшкодування кропивничанам:

  • понад 3,5 мільйони гривень виділили для проведення капітальних ремонтів житлових будинків на вулиці Миру, 8, 10, 12 та вулиці Василя Нікітіна, 23-В;
  • майже три мільйони гривень виділили для поточного ремонту вікон у гімназії імені Олени Журливої й оголосили тендер;
  • для відновлення регіонального центру професійної освіти імені Єгорова визначили потребу в асигнуванніЦе необхідна сума грошей, яку треба виділити з бюджету на певні витрати. понад чотири мільйони гривень.
"Там пошкоджені 118 вікон. Щодо цього управління освіти звернулося до міжнародної благодійної організації GEM"Global Empowerment Mission" (GEM) – це благодійна організація, яка спеціалізується на відновленні зруйнованого житла. Зокрема, встановленні вікон, адже один з основних напрямків діяльності "GEM" – "Віконна програма". за допомогою. Перемовини ще тривають".

Зокрема, зі слів Олега Колюки, майже 257 тисяч гривень виділили на виплату одноразової грошової допомоги містянам для відновлення пошкодженого житла й іншої завданої шкоди.

"Семеро людей, які травмувались під час дронової атаки, отримали допомогу від пʼяти до 20 тисяч гривень, залежно від ступеня тяжкості травм. Родині померлого внаслідок вибуху виплатили 30 тисяч гривень. Також 15 жителям, пошкоджених будинків, виділили 157 тисяч гривень".

Храм Успіння Пресвятої Богородиці Православної Церкви України, який також пошкоджений під час дронової атаки, відновлюватимуть коштом резервного фонду громади.

Що відомо про дронову атаку на Кропивницький у ніч на 20 березня

З 21:58 19 березня до опівночі у місті пролунало понад 30 вибухів.

Кропивницький атакували щонайменше 21 російський дрон, а усього над територією Кіровоградської області пролетіли понад пів сотні безпілотників. Це наймасованіша атака на місто. Про це Суспільному розповів керівник обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

Кіровоградська обласна прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни під час дронової атаки на Кропивницький.

Тоді травмувались 11 людей. За тиждень від отриманих травм помер чоловік. Пошкоджені житлові будинки, машини, церква, центр профосвіти й школа.

Топ дня
Вибір редакції