Перейти до основного змісту

Оновлені правила контролю: як на ринках Кіровоградщини перевіряють якість молочної продукції

На ринках Кіровоградської області перелаштовують лабораторії відповідно до нових правил контролю молочної продукції. З 29 квітня Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило вимоги.

Про це розповіла Суспільному заступниця директора регіональної державної лабораторії з питань безпечності продуктів та захисту споживачів Анжела Бондар.

За її інформацією, у регіональній державній лабораторії перевіряють відібрані зразки молока з ринків. Щомісяця проводять 10 тисяч досліджень якості продуктів, з них три тисячі – молока.

Після оновлення вимог всі лабораторії на ринках повинні бути акредитовані та сертифіковані. В Кіровоградській області 31 лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках і з них 21 акредитована.

"Ще до нас приєдналися Голованівський і Олександрійський райони, ми готуємо документи на акредитацію".

Молоко та іншу молочну продукцію, яку привозять власники корів на продаж, перевіряють на ринку у лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. З 29 квітня Мінагрополітики оновило вимоги до відбору зразків сирого молока та молочних продуктів, показників їх якості та безпечності, сказала лікарка лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Наталія Красножон.

"У нас змінилась методика дослідження. Це зовсім по-іншому буде рахуватися, буде в цифровому значенні. Аби продавати молочну продукцію на ринку, у власника обов'язково повинен бути ветеринарний документ, в якому зазначене прізвище, ім’я, по батькові, адреса і обов'язково ідентифікаційний номер тварини".
У лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи перевіряють молоко та іншу молочну продукцію, яку привозять власники корів на продаж. Суспільне Кропивницький

Лікарка лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Олеся Товкун пояснила, що дослідження тепер проводитимуть двічі в місяць. Якщо продукція пройшла перевірку, то видають висновок за результатами аналізів, який засвідчує, що її можна продавати.

"Раніше, в літній період, ми проводили дослідження один раз у 10 днів, а в зимовий період один раз в місяць".

Зі слів лікарки, досліджують молоко на жирність й вміст води, змінились вимоги до показників густини молока.

"Раніше густина контролювалася від 10,28 до 10,32 була норма. А зараз зробили тільки 10,28".

Марія Лясківець з села Тернове розповіла, що на кропивницькому ринку продає молоко раз на тиждень протягом 20 років. Має одну корову.

"Миємо, витираємо добре, щоб нічого не потрапляло. Потом подоїла, проціджую, заповняю тару і приводжу. 20-25 літрів, скільки зможу продати".

Про те, що оновили вимоги до відбору і показників жінка сказала, не знала.

"Я не турбуюся, що будуть проблеми із молочною продукцією, через те, що я сама біля нього працюю і стараюсь, щоб воно було якісне. Корова внесена в державний реєстр, прививки робимо вчасно".

Норми оцінки якості молочної продукції діяли з 2004 року і потребували змін, сказала керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

"Наказ виданий з метою приведення у відповідність законодавства у сфері безпечності і якості продуктів до норм європейського законодавства. І в самій преамбулі наказу міститься теза про те, що це на виконання вимог угоди України з Європейським Союзом".

Вважає, такі зміни допоможуть молочній продукції з України бути конкурентною у країнах Євросоюзу.

Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp та Viber.

Топ дня
Вибір редакції