Перейти до основного змісту

Огірки, помідори й капуста: у Кропивницькому районі померзло 200 гектарів розсади

Ексклюзивно

На 200 гектарах полів у Кропивницькому районі померзла розсада огірків, помідорів й капусти. Це сталося через заморозки 27 та 28 квітня, коли на поверхні ґрунту в Кіровоградській області було до семи градусів морозу.

Про це Суспільному розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова

З її слів, нині збирають дані про померзлу розсаду у решті районів регіону.

"Переважно померзла городина, яку вирощують у господарствах населення. В нас прогнозовані площі посіву – 60 тисяч гектарів. Це разом з картоплею, овочами й баштанними. 90% площ – це господарства населення".

Фермери підраховують збитки та планують пересаджувати померзле

Фермер Геннадій Тактаров третій рік вирощує овочі на полях Кропивницького району. Він показав, як після заморозків померзла третина висаджених помідорів.

"Висаджували минулого тижня. Було тепло, сподівалися на погоду, але був приморозок й понад пів гектара помідорів загинуло".

Серед померзлих – й накриті агроволокномМатеріал, який використовується для укриття рослин або ґрунту., яке має захищати рослини від морозу та сонця, сказав фермер.

"Пів гектара накрили агроволокном – не дуже допомогло. 50% загинуло. Збитки підрахуємо і від цього будемо відштовхуватися, але все одно будемо садити, пересаджувати".
Геннадій Тактаров показує померзлі під агроволокном помідори. Суспільне Кропивницький

Усі висаджені огірки, за словами Геннадія Тактарова, були накриті агроволокном й витримали заморозки 27-28 квітня.

"Майже пів гектара, увесь накритий. Огірок боляче переносить перепади температур, тому й накритий волокном. Витримав, бо вищий по площі. А помідор накритий – нижче й гірше переніс".
Геннадій Тактаров показав, що огірки, накриті агроволокном, витримали заморозки. Суспільне Кропивницький

Капуста у цьому господарстві заморозки витримала.

"На цей приморозок навіть не накривали, вона витримала, вона більш стійка. Це ранній гібрид, вона більш стійка до температурних режимів".
Геннадій Тактаров вирощує стійкий до зміни температури гібрид капусти. Суспільне Кропивницький

Фермер із села Карлівка Кропивницького району Олександр Шепеленко оцінює збитки від заморозків. За його підрахунками, померзли десять тисяч огірків. На заміну висадять інші.

"У нас були приморозки. Попри те, що ми максимально підготувалися до цього, накрили тунелями усі висаджені у відкритий ґрунт культури, це нас не врятувало".

Також, за словами фермера, померзла частина картоплі.

"Майже гектар ми висадили картоплі. У загальній кількості – десь 20% з відкритого ґрунту ми втратили. Нічого не поробиш, погодні умови. Це ризикований бізнес".
Олександр Шепеленко оцінює збитки від заморозків (ліворуч) та готується пересаджувати розсаду. Суспільне Кропивницький

Коли краще садити овочі на Кіровоградщині

Досвід минулих років показує, що на Кіровоградщині овочі краще садити у травні, пояснив доцент кафедри землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету Микола Ковальов.

"В нас останнім часом є такі специфічні підвищення температури на початку весни, в середині весни – вони є короткочасними та нестабільними. Тому для забезпечення сталого та високого вражаю треба все ж дотримуватися відповідної агротехніки, догляду за культурою".

Заморозки очікують на початку травня

2 й 3 травня на Кіровоградщині очікують заморозки на поверхні ґрунту, сказала агрометеорологиня Валентина Лазарєва.

"Від нуля до п’яти градусів морозу вночі. Вдень також буде прохолодніше – 14-19 градусів тепла".

За словами метеорологині, з 4 травня денна температура повітря в регіоні підвищиться до 27 градусів тепла, заморозків не прогнозують.

Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp та Viber.

Топ дня
Вибір редакції