На Хмельниччині третій місяць працюють експертні команди замість медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). За цей час видали понад 2500 протоколів за новим зразком. Це більше, ніж робили за аналогічний період МСЕКи.
Про це Суспільному розповів директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації Андрій Нечипорук.
Ольга зазначила, із братом Павлом вперше пішли до травматологічної експертної команди: "Тут є якась технічна затримка. Нам було на 12:30, зараз всього лиш 13:00. Ми надіємося, що пройдемо це без затримок".
Жінка розповіла, сімейна лікарка надіслала сюди висновки військово-лікарської комісії та вузьких спеціалістів. До них Павло звертався після шпиталів, де його оперували, коли у 2023 році отримав поранення на Луганщині.
"В легенях є ще чотири осколки. Сказали, що я буду з ними жити. Мені вирізали селезінку", — пояснив чоловік.
За словами Ольги, комісію пройшли за 10-15 хвилин: "Тепер наша роль — чекати результат".
Голова травматологічної команди Костянтин Лукаш зазначив, зазвичай для ухвалення рішення достатньо описів, отриманих в електронному вигляді: "Ми в жодному разі не маємо права не довіряти нашим колегам. Проте ми оглядаємо пацієнтів самостійно, щоб звернути увагу на ті чи ті пошкодження, які є на цей момент, і наслідки, до яких вони призвели".
Рішення, розповів лікар, прийде на особисту електронну пошту: "Це відбудеться протягом кількох днів, коли буде сформовано рішення, підписане нашими електронними ключами. Рішення будуть розіслані в ТЦК, в Пенсійний фонд та інші організації, в які необхідно".
Жителька Полонного Наталія розповіла, до експертної команди звернулась вперше, вона лікувалась у гематологічному відділенні: "Пройшла швидко. За пару днів отримала документи".
Михайло приїхав з Красилова. За його словами, має пройти перевірку в офтальмологічній команді. Інвалідність продовжує щороку з 2018: "Нічого майже не змінилося. Щоб подати документи, так само збираєш, направляють і викликають. А що змінилося, для когось було інакше, я не знаю".
У Хмельницькій обласній лікарні, за інформацією адміністраторів, 17 експертних команд. Зі слів директора департаменту охорони здоров’я, загалом в області таких понад сотню.
"Наразі організована робота в 13 закладах, де є 108 команд, це понад 300 лікарів. Усі експертні команди видали понад 2500 протоколів за новим зразком. Така мережа має значно ширші можливості щодо оцінювання повсякденного функціонування людини, тобто на 20-30% більше, ніж було в МСЕК", — пояснив Андрій Нечипорук.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.