Перейти до основного змісту

Допомога фронту: як навчальний заклад на Хмельниччині виховує патріотів

Учні спеціальності "Кухар;кондитер" передають випічку голові БФБО "Робимо разом". Галина Кирилюк

Деражнянський центр професійної освіти, що на Хмельниччині, з 2014 року допомагає українським військовим. Вони організовують виготовлення сухих борщів, надають притулок евакуйованим та виготовляють буржуйки з турбопічками, а також залучають учнів до волонтерської діяльності, яка виховує патріотизм та соціальну відповідальність.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла викладачка Деражнянського центру професійної освіти Галина Кирилюк.

З її слів, центр обрав шлях допомоги з перших днів Антитерористичної операції на сході України у 2014 році, коли ініціював та реалізував у співпраці з місцевим виробництвом ТОВ "Санні Фуд" виготовлення сухих борщів для потреб фронту, а у 2022 відкрив свої двері для сотень евакуйованих, надавши їм прихисток та моральну підтримку в стінах гуртожитку.

Навчальний заклад пріоритетно підтримує військових, поєднуючи допомогу із навчальним процесом. Учні професії "Кухар; кондитер" під керівництвом майстрів готують страви та випічку для захисників. Майстри й учні професії "Електрогазозварник" виготовляють буржуйки та турбопічки для фронту.
Турбопічки для фронту, які виготовляють учні центру спеціальності "Електрогазозварник", Хмельниччина. Галина Кирилюк

Галина Кирилюк зазначила, що викладачі, майстри та учні інших професійних напрямків допомагають у реалізації нагальних потреб.

"Учні розуміють свою причетність і роль, усвідомлюють, що волонтерство — це не лише про те, що я можу дати, а й про те, що отримаю: величезний досвід суспільної комунікації, усвідомлення своєї значущості та можливостей, це нові друзі, це відчуття виконаного обов’язку перед суспільством у якому живу".

Викладачка поділилася, що інженерно-педагогічний колектив власним прикладом та ініціативами вчить учнів розуміти життя, потреби суспільства і свою роль у цьому.

"Три роки поспіль ми співпрацюємо з волонтерським осередком БФБО "Робимо разом", який очолює Мирослава Дидова".
Викладачі центру готують домашні страви для захисників, Хмельниччина. Галина Кирилюк

За її словами, працівники Центру Олена Воробйова, Людмила Керницька, Віктор Лазарько незмінні його волонтери.

"Вони знають потреби кожного, ким опікується осередок і, не рахуючись із власним часом, а часто й не зважаючи на фізичну втому, стан здоров’я, побутові негаразди: збирають посилки, оголошують збори, залучають благодійників, проводять лотереї — роблять усе, що можуть, а іноді й чого в інший час і не змогли б, щоб полегшити нашим захисникам їх героїчний труд, підняти настрій та бойовий дух, відчути підтримку та тепло рідного дому".
Учні центру виготовляють буржуйок та турбопічки для фронту, Хмельниччина. Галина Кирилюк

Галина Кирилюк зазначила, що волонтерство сьогодні — це спосіб бути дотичним до спільної боротьби, перемоги, адже, допомагаючи військовим є можливість жити, працювати, навчати та здобувати професію.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня
Вибір редакції