"Близько року громада села Богданівці, що на Хмельниччині, волонтерить для потреб українського війська. Люди збирають подарунки на свята військовим, а також кошти та купують дрони й інші засоби, які потрібні на фронті.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла волонтерка Світлана.
За її словами приходять й щосуботи на мирну акцію у Хмельницькому.
"Так ми ідтримуємо сім’ї, чиї рідні зникли безвісти, або у російському полоні".
Світлана розповіла, що із жовтня минулого року жінка виходить на щотижневу акцію на підтримку військових із бригади "Червона Калина", які зникли безвісти, або в російському полоні.
"З кожною суботою наша акція стає все більш чисельною, збираючи в середньому близько 50 учасників. До нас приєднуються не лише місцеві жителі, але й родичі військовослужбовців з інших бригад, а також люди з Волочиська, Красилова та інших сіл, які приїжджають до Хмельницького. Кожної суботи ми збираємося, щоб вшанувати пам'ять загиблих. Наша акція включає хвилину мовчання та виконання Державного гімну України".
За словами волонтерки, для учасників акції, чиї рідні служили в цій бригаді, ще одним гімном стала пісня "Ой у лузі червона калина".
Світлана, волонтерка з Богданівців, чий син-захисник зник безвісти 14 місяців тому, розповіла, що рік тому ініціювала збір допомоги для військових через місцеву групу в соцмережах.
"Я просто запропонувала односельцям об'єднатися і допомагати нашим захисникам, адже в кожній третій родині є військовий. На жаль, ми вже втратили двох героїв, а мій син вважається безвісти зниклим. Мене надихнула думка, що ми можемо врятувати чиєсь життя".
Волонтерка зазначила, що за рік зібрали кошти та передали захисникам сім дронів.
"Спочатку ми збирали кошти на перші два дрони силами мешканців Богданівців та їхніх дітей з Хмельницького. Згодом до нас приєдналися діти з-за кордону, а також мої подруги з "Міськводоканалу" та Богданівської станції".
Зі слів Світлани, окрім дронів, купують й інші засоби, які потрібні на фронті.
"Ми передали вісім обігрівачів, дизельний та інверторний генератори. Також зібрали кошти на тактичний шолом для нашого односельця, на лікування поранених бійців у госпіталях, на прилад для виявлення дронів, каталітичні грілки, серветки, сухі душі та інші необхідні речі".
Жінка розповіла, що збирають гостинці військовим й на свята, зокрема Великодні. Не було такого місяця, аби щось не передавали на фронт. Туди відвозять інші волонтери, зокрема і з громадської організації "Захист — об’єднання волонтерів".
"Ми збираємо кошти, купуємо необхідне, а наші волонтери доставляють це прямо в епіцентр бойових дій. Нещодавно ми відправили велику партію допомоги на Курський напрямок, яка включала обігрівачі, інверторний генератор та дрон".
З її слів, збори в їхній громаді йдуть швидко.
"Найдовше я збирала тиждень, а так було, що й за три дні. Люди зараз розуміють, що таке війна".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.