Перейти до основного змісту

Хмельницькі студенти виготовляють з пластикових кришок горщики, відра та канцелярські підставки

Вироби із пластикових кришечок та скляних пляшок виготовляють студенти Хмельницького політехнічного фахового коледжу національного університету "Львівська політехніка". Роблять це у межах програми з розвитку підприємництва "Компанія" від Junior Achievement Ukraine.

Студенти політехнічного фахового коледжу роблять підвазонник. Спочатку відбирають кришки, які, за словами студентки Вікторії Якимчук, мають бути чистими та приблизно однакового розміру. Фіксують усе гарячим клеєм.

Підвазонники із пластикових кришечок, 2025. Суспільне Хмельницький

Виготовляють й інші речі: горщики для вазонів, відра для сміття, підставки для канцелярії. Свій проєкт назвали "Rekryshka". Разом із Вікторією Якимчук участь у ньому бере й однокурсник Володимир Ягодзінський. Він відповідає за матеріали.

"Пластик одна із найпоширеніших проблем, найглобальніших. І ось ми придумали, що можна кришечкам та й самім пляшкам дати їм другий шанс на життя, зробити з них гарний декор".

Також у команді "Rekryshka" участь бере ще двоє людей, які відповідають за маркетинг і пости у соцмережах та фінансову звітність. Та мають керівницю. Це викладачка економічних дисциплін політехнічного коледжу Наталія Ребедюк. Розповіла, як започатковувався цей проєкт.

Студенти відбирають кришечки з пластикових пляшок для майбутніх виробів, 2025. Суспільне Хмельницький
"Спочатку компанія набирала свій склад. Тобто, хто буде займати яку посаду. Це і керівник, і менеджер з продажу, і реклами. А потім формувались їхні обов’язки, відповідальність, складались посадові інструкції".

Розробляють макет нового виробу учасники вже іншого проєкту "Glass Island". Його генеральна директорка Альона Рак каже: виготовляють вироби зі скла картини та вази.

"Ми малюємо приблизну рамку і виділяємо якийсь об’єкт, щоб зробити приблизний дизайн".

Пляшки, з яких виготовили картини, каже Альона, віддав їм інший студент, який робив подібні картини.

"Ми розбиваємо звичайним маленьким молоточком пляшку. Через те, що вона розбилась, так ми й складаємо. Але ми намагаємося розбивати у нижній частині, щоб горличко плашки залишилось цілим".

Картини потім продають. Ціни, каже, залежать від якого напою пляшка. Продають і скляні вази, які декорують. Наразі готові 10 таких.

Картини, виготовлені зі скляних пляшок, 2025. Суспільне Хмельницький
"Дизайн цієї вази ми робимо з гарячого клею пістолету. Ми робимо з пергаменту плівку. Огортаємо пляшку, і робимо такий дизайн. Потім фарбуємо і цей дизайн є з’ємним".

Продають свої вироби й учасники "Rekryshka". Обидві мінікомпанії для цього використовують створені інстаграм-сторінки. Виробництво продукції налагодили в межах програми "Компанія" від Junior Achievement Ukraine, розповіла завідувачка відділення економіки й менеджменту Хмельницького політехнічного фахового коледжу "Львівська політехніка" Оксана Шулякова.

"Побудовано наступним чином. В межах одного року це навчальна компанія. Вони реєструються на платформі Junior Achievement Ukraine і протягом року існують як навчальна компанія. В кінці року вони обов’язково мають закритися. Це теж такий елемент навчання. Якщо вони залучали капітал стартовий ззовні, то вони виплачують дивіденди, ділять прибутки".

У кожної мінікомпанії окрім керівника є ментор – це чинний підприємець, який допомагає студентам. Його призначає Junior Achievement. Загалом, зі слів Оксани Шулякової, в межах програми "Компанія" на Хмельниччині функціонує 30 навчальних мінікомпаній.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Топ дня
Вибір редакції