Перейти до основного змісту

На Хмельниччині запрацювала оновлена амбулаторія: які зміни та чого бракує пацієнтам

На початку цього року в селищі Богданівці, що на Хмельниччині, на повну потужність запрацювала оновлена амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Вона обслуговує понад три тисячі пацієнтів із семи сіл Хмельницької громади.

Про це Суспільному розповіла завідувачка амбулаторії Ольга Пилипець.

За її словами, ремонт відбувався впродовж року.

Від ранку в оновленій амбулаторії загальної практики сімейної медицини селища Богданівці людно. В основному – люди пенсійного віку. Нахвалюють свіжий ремонт і лікарів.

"Зараз тут аптека. Є всі умови, ремонт прекрасний, лікарі чудові, уважні. Питаються, розпитаються, все зроблять, що треба. Я претензій до лікарів, до медперсоналу не маю", — розповіла жителька селища Надія Піменова.

Та в один голос нарікають на відсутність денного стаціонару.

"Якщо нема стаціонару, то лікар може дати тільки направлення. А лікуватися треба їхати. То ще й дзвониш на гарячу лінію, записуєшся, на який ще день запишуть. В той день може або щось не вийти, або нема здоров’я. Я не можу собі кожен раз дозволити їздити до міста".
Жителька Богданівців Надія, січень 2025, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За її словами, жителі їдуть або в Раково до поліклініки, або звертаються в районну лікарню. Денного стаціонару на первинній ланці не передбачено в принципі, розповіла завідувачка Ольга Пилипець.

"Денний стаціонар – це в більшості прерогатива для вузьких спеціалістів. Люди просто звикли до того, що якщо їх покрапають – їм стане набагато краще. Але крапельниці – це не панацея".

Після ремонту, каже, в амбулаторії з’явився кабінет телемедицини – єдиний такий у громаді. Він дозволяє спілкуватися з вузькими спеціалістами в режимі онлайн.

"Якщо ми не можемо в певних випадках розібратися з пацієнтом, тобто, не можемо поставити діагноз або нам якісь треба додаткові обстеження. Тому це призначене для цього. Досліджувати можна лорпатологію, тобто "вухогорлоніс" повністю. Досліджуємо шкіру, досліджуємо кардіологічного плану і спірометричного. Тобто, життєвий об’єм легень. Астму, хронічні обструктивні бронхіти".

Амбулаторія в Богданівцях обслуговує понад три тисячі жителів із семи сіл Хмельницької громади і давно потребувала оновлення, розповіла завідувачка.

"Ми знаходились на третьому поверсі, але оскільки для маломобільних людей, для людей з візками, для людей з інвалідністю було складно для нас ходити. Тому ми переселились. У зв’язку з цим почався ремонт і ми переселились на другий поверх. У нас організований ще кабінет внизу для ковідного плану і для людей також, які вже не можуть піднятися. Ми там приймаємо людей, на першому поверсі".
Завідувачка амбулаторії Ольга Пилипець, січень 2025, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Модернізація, каже, тривала із березня минулого року та завершилась на початку цього. На це взяли понад 2,8 мільйона з міського бюджету, розповіла начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач. Сільських амбулаторій в громаді, каже, шість.

"Це Пирогівці, Бахматівці, Давидківці, Олешин. В Олешині, між іншим, амбулаторія зруйнована під час чергового прильоту і ми зараз завершили вже роботу над проєктно-кошторисною документацією, плануємо будувати нову. І Богданівці, і Шаровечка. Богданівці ми вже презентували, вона вже почала в оновленому вигляді свою роботу. На черзі проводяться роботи в Шаровечці".

За словами Бориса Ткача, загалом сільські амбулаторії становлять п’яту частину від усіх, що діють у Хмельницькій громаді.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня
Вибір редакції