Перейти до основного змісту

Материнство після 35: у Хмельницькому кожна четверта породілля народжує в пізньому віці

Кожній четвертій породіллі у Хмельницькому обласному перинатальному центрі – за 35. Жінок, які народжують у більш пізньому віці, побільшало, ніж у 2023 році.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла заступниця директора обласної лікарні з акушерсько-гінекологічих питань Лариса Притуляк.

Руслана і Павло за лічені хвилини вирушають на пологи. Одружені, розповідають, вісім років і дитина - довгоочікувана.

"В нас були вагітності, але вони на ранніх термінах завмирали, це дуже боляче. І ось тепер ми чекаємо хлопчика", — розповіла Руслана.

За її словами, вагітність була проблемною, сім місяців лежала на збереженні. В обласному перинатальному центрі вирішили робити кесарів розтин. Операція під місцевим знеболенням тривала близько години.

Павло гріє свого сина Ярослава, 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Лікарка-неонатологиня проводить первинний огляд дитини, оцінює її стан і знайомить із батьком.

"Зараз я буду викладати дитину вам на груди. Буде контакт шкіра до шкіри, будете зігрівати. Так будете лежати дві години, чекати дружину після операції. ".

До батька із сином привозять маму. Старшому сину Руслани – 28. Їй – 45. Пологи у такому віці – не дивина, а тенденція, яка спостерігається останнім часом, розповіла заступниця директора Хмельницької обласної лікарні з акушерсько-гінекологічної допомоги Лариса Притуляк.

"Кожна четверта, яка народжує в нашому закладі протягом цього року, це жінка після 35 років. Є породіллі й після 40 та ближче до 50, це більш рідкісні ситуації. Кожна історія сім’ї — це окрема історія, і причини чому народжують різноманітні, хтось довго йшов до неї, і отримав після лікування непліддя, хтось пізніше зустрів свою долю, і завагітнів".
Заступниця директора Хмельницької обласної лікарні з акушерсько-гінекологічної допомоги Лариса Притуляк, 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Більш осмисленим і зрілим називає пізнє батьківство практична психологиня Інна Кукал. Проте, каже, є і мінуси.

"Жінки, які народжують після 40 років, стикаються з частими депресивними станами, хвилюваннями за малюка. Воєнний час теж впливає на особистісний стан жінки, бо хтось боїться народжувати, оскільки відкладає життя на потім і це головна проблема. Хтось вважає, що потрібно жити, народжувати, розвивати країну, тут вже у кожного своє бачення та усвідомлення".

За словами Лариси Притуляк, близько 400 жінок, які народили торік в обласному перинатальному, були віком за 35. Загалом, каже, торік у них народжували 1509 жінок — на 80 більше, ніж у 2023 році.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня
Вибір редакції