36-річна хмельничанка Ілона Панасюк, яка до повномасштабного вторгнення перебувала у декретній відпустці, у 2022 році доєдналася до волонтерської організації. З того часу з командою волонтерів не покидає цю діяльність та допомагає військовим на різних напрямках фронту.
Про те, чого найбільше потребують військові, чи активно зараз люди донатять для ЗСУ, Суспільне Хмельницький розповіла Ілона Панасюк – волонтерка-координаторка відокремленого підрозділу філії ГО "Захист — об'єднання волонтерів" міста Деражня.
До повномасштабного вторгнення 36-річна Ілона Панасюк разом з родиною жила у Хмельницькому. Жінка займалася вихованням дворічної доньки. Через те, що проживали на території військової частини, а чоловік перебував в зоні АТО, який в лавах ЗСУ з 2006 року і воює з 2014, переїхали з донькою до батьків, у Вовковинецьку громаду. Там і почалася основна волонтерська діяльність Ілони Панасюк.
"Волонтерство прийшло в моє життя у 2022 році, коли мій кум пішов добровольцем на фронт і потрапив на службу до Першого Вінницького стрілецького батальйону імені Івана Богуна. На той момент його дружина збирала передачу і кошти на мавік для цього підрозділу, тоді я вперше долучилася до збору, не донатом, а написавши допис в мережі Фейсбук".
З того часу Ілона Панасюк не полишала волонтерську діяльність.
"Потужним поштовхом у волонтерстві стало знайомство з благочинним ПЦУ Деражнянщини, Митрофорним протоієреєм Петром Байдою – головою нашого волонтерського центру, почали працювати фактично щодня задля підтримки захисників".
Спочатку, каже волонтерка, щотижня відправляли бусом допомогу на різні напрямки фронту, потім перейшли на пошту. Доставку сплачують промокодами.
"Зараз ми користуємось лише Новою Поштою. Бо автомобілем відвозити, то дуже дорого. Вирішили краще ці кошти, які йдуть на паливо та розхідники для утримання авто, вкладати у закупівлі необхідних речей для бійців".
Станом на зараз, каже жінка, військові найбільше потребують дронів, приладів нічного бачення, шин та скоб для будівництва бліндажів, цвяхів, плівки для бліндажів, засобів гігієни, ліків, також частими є запити на захист, військову амуніцію, одяг, взуття, та інше.
"Зараз наші хлопці часто будують і ремонтують позиції, на різних напрямках".
Найскладніше для Ілони Панасюк – це переживати втрати військових, з якими працює.
"Важко, коли є запити, а ти не можеш їх закрити вчасно через нестачу коштів. І розуміння того, що ця посилка могла б зберегти життя чийогось чоловіка, тата, брата, чи просто надати підтримку, тим самим дати їм можливість на хвильку відчути домашнє тепло і турботу. Взагалі сьогодні волонтерство тримається на свідомості небайдужих людей, які готують, печуть, смажать, донатять, пакують, звозять, дають тушками свині, вівці, кози, нутрії, птицю, молочну продукцію, овочі, фрукти та інше".
До зборів і відправлень посилок, каже волонтерка, долучаються всі — від малого до старого.
"В основному одні і ті ж самі люди з Вовковинецької, Деражнянської, Чорноострівської, Летичівської, Хмельницької громад, Луко-Мовчанської громади Жмеринецького району. Значну підтримку маємо від міського голови Деражнянської МТГ, від ГО "Єдність духу", від Летичівського волонтерського осередку "Masknet", від закладів освіти Деражнянської МТГ і Вовковинецької ОТГ. Також співпрацюємо з ГО "Захист — об'єднання волонтерів", ГО" Волонтерський Лідер", БФ "Фонд людей", ГО "Мистецька сотня — гайдамаки", ГО "Територія добра Поділля", БФ "Волонтери Летичівщини".
Сьогодні, каже Ілона Панасюк, основна задача перед волонтерами – це дрони для військових.
"Багато хлопців просять дрони. Це не та війна, яка могла б бути без них. Ми маємо дронщика, з яким працюємо вже понад 2 роки. Він з іншої області. Збирає їх сам і продає за доступною ціною, не беручи плату за роботу ".
Зараз волонтери назбирали 266 тисяч 500 гривень. У цю суму увійшли донати від двох мамочок Небесних Воїнів і кошти з благодійної коляди Вовковинецької громади. Вже оплатили 24 дрони та аналізатор дронів. 12 дронів і аналізатор вже отримали, а 12 — ще в розробці.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.