Сьогодні, 18 грудня, до Ярмолинців на Хмельниччині завітав пересувний культурний шелтер переселенців з Луганщини "Мандрівний Старобільськ". Протягом трьох днів бібліотекарки зі сходу зустрінуться з місцевими митцями та розкажуть про культурне життя тоді ще не окупованих міст Луганщини.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла керівниця проєкту "Мандрівний Старобільськ", бібліотекарка Юлія Лисюк.
За її словами, свою подорож луганчани розпочали з Кропивницького та Нововолинська. Тепер вони на Хмельниччині.
"Наша мета – надати простір переселенцям та представників місцевих громад для єднання, для культурного самоствердження. Щоб люди відчули причетність до чогось великого і помітного в українській культурі".
Із собою представники культури з Луганщини взяли фотографії зі Старобільська, який з 2022 року перебуває під окупацією росіян.
"В цій фотовиставці ми зібрали близько 60 світлин п’ятьох фотографів з Луганщини. Це краєвиди Старобільщини очима фотографів, переважно у період до повномасштабного вторгнення. Це краєвиди Старобільська, його буденність, його культурне життя, схід та захід сонця, абрикоси, туман та пісок".
На 19 грудня у Хмельницькому представники культурного шелтера Луганщини запланували проведення поетично-музичного квартирника. За словами керівниці проєкту, під час заходу гратимуть і виконуватимуть авторські пісні й поезію музиканти, співаки, поети з Луганщини, Хмельниччини та інших регіонів, які знайшли тут творчий і ментальний прихисток.
"У нас є автори військові, які одночасно і захищають нас, ще й встигають щось писати. Це земляки з Луганщини, які зараз в лавах ЗСУ, які пишуть поезію та музику на фронті, які встигають видавати романи. Це люди, про яких нам хочеться розповісти. Під час таких заходів, приходить розуміння, що наша культура, наче Фенікс, відроджується постійно".
Проєкт пересувного культурного шелтера ініціювала громадська організація "Луганське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація" та Луганська обласна універсальна наукова бібліотека.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.