Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглядає апеляцію на арешт майна голови Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи, яку підозрюють у незаконному збагаченні.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.
За її словами, підсудна Тетяна Крупа на засідання перебуває дистанційно із київського слідчого ізолятора.
Адвокатка Тетяни Крупи Анжеліка Моісєєва вимагає скасувати рішення щодо арешту майна.
"Для того, щоб ініціювати арешт майна, потрібно це зробити у встановлені терміни. Цей термін встановлений у годинах, а значить не підлягає продовженню. Це теж саме, що особу затримати ні на 72 години, а на 92. В нашому випадку 48-годинний термін був пропущений без поважної причини. Я вважаю грубим порушенням слідчим суддею арешт майна в тих провадженнях, які були ініційовані поза 48 годинним терміном".
Також сторона захисту Крупи вважає, що підозра необґрунтована, а слідчий суддя будував свої висновки на припущеннях. І що вилучене майно не є речовим доказом.
Прокурор Вадим Сидоренко назвав доводи адвокатки необґрунтованими.
"Захист намагається довести, що майно було вилучене в кімнатах, якими Крупа не користувалася, тобто більшість вилученого майна належить її чоловіку, але як тоді щодо жіночих прикрас, годинників і грошей, вилучених разом з документацією з МСЕК. Крім того, частина майна була вилучена на робочому місці Крупи. Тому вимагати скасувати арешт всього майна не можна".
Присутній на засіданні представник Олександра Крупи (сина очільниці обласної МСЕК Тетяни Крупи) Іван Костюк зазначив, що кошти, вилучені в Олександра і його дружини Катерини не мають приналежності до Тетяни Крупи, адже це не доведено. Тому просить скасувати арешт.
"В деклараціях є вказані джерела доходів подружжя — це заробітні плати, дивіденди, спадщина тощо. Тому арешт грошей Олександра і Катерини є необґрунтованим. Це їх зароблене майно".
Прокурор Вадим Сидоренко каже, що в період з 2018 по 2024 роках подружжя (Олександр і Катерина) позичили третім особам близько 1,5 мільйона доларів. Докази — оригінали розписок. Тому говорити, що вилучені кошти є залишками збережень, не можна.
За словами кореспондентки, під час судового засідання надійшла ще одна апеляційна скарга. Особа, яка подала її, просить заслуховувати в її присутності. Але цієї людини наразі немає.
За рішенням суду подану апеляційну скаргу розглянуть 4 грудня. У цей день і винесуть рішення по всім шести апеляціям.
Під арешт потрапили готівка в іноземній валюті, договори купівлі-продажу землі, брендові прикраси, банківські картки та гаджети.
Нагадаємо, 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Тетяні Крупі у вигляді тримання під вартою до 3 грудня із можливістю внесення застави у 500 млн 1528 гривень. Її адвокатка Анжеліка Моісєєва подала апеляційну скаргу на рішення Печерського районного суду Києва.
28 листопада Вищий антикорупційний суд продовжив арешт голови Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи, яку підозрюють у незаконному збагаченні, до 26 січня 2025 року. Крім того, розслідування в справі продовжили до 5 квітня 2025 року.
Наразі Тетяна Крупа, родина якої, зокрема, володіє 30 об'єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві та має за кордоном нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині, утримується у звичайній камері столичного СІЗО, розрахованій на чотири людини, площею 12,4 кв. метрів. Це без урахування санвузла.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.