Перейти до основного змісту

У Хмельницькому щоденно фіксують до 20 звернень про залишені в невстановленому місці транспортні засоби, які заважають пересуватися людям із порушенням зору. У місті проживає 270 незрячих людей і чи не щодня їм під час подолання звичайного шляху в місті доводиться наштовхуватися або на автомобілі на тротуарі, або на самокати посеред пішохідної доріжки.

Про це Суспільному розповіла голова правління Хмельницького учбово-виробничого підприємства товариства сліпих Алла Боруца.

"Кожен раз мені розповідають, що там залишили самокат і незрячі наштовхнулись на нього. Припарковані машини також стоять у недозволеному місці і на них також наштовхуються".

Хмельничанин Андрій Маціцький – повністю незрячий. За його словами, він щодня з тростиною йде до тролейбусної зупинки Юність та на тротуарі наштовхується на транспортні засоби, яким там не місце.

"Дуже великі проблеми, що паркуються машини у недозволених місцях. Тут тротуар для людей, а машин багато паркується. Зараз вдень їх може менше, а зранку й ввечері дуже багато".
Хмельничанин Андрій Маціцький, жовтень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Він розповів, що звертався з цим до міської влади.

"Поставили там знак, але це не допомагає. Самокати – це дуже велика проблема, бо їх залишають, де заманеться: посеред тротуарів. Навіть для зрячих людей – це проблема, а для незрячого наштовхнутися – і ноги б’ємо, і буває, що люди й падали".

За словами голови правління Хмельницького учбово-виробничого підприємства товариства сліпих Алли Боруци, таких звернень, як від Андрія Маціцького, Українське товариство сліпих у Хмельницькому щодня фіксує до 20. У місті проживає 270 незрячих людей.

Паркувальна зона із самокатами, жовтень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Директор хмельницького комунального підприємства з організації роботи міського пасажирського транспорту Віталій Когут телефоном Суспільному розповів, що Хмельницька міська рада рекомендує власникам та орендарям електросамокатів після завершення руху повертати їх на паркувальні майданчики, а їх наразі в місті 72.

"Але технічно під час повномасштабної війни це неможливо зробити, тому що заслабкий інтернет, часті відключення світла і неможливо так технічно налаштувати. Орендар, який користується електросамокатом, не може технічно доїхати в ту точку – паркувальну зону і залишити там електросамокат. Ми до цього йдемо і після війни це обов’язково встановлять. Всім операторам не тільки рекомендуємо, але й зобов’язуємо їх їздити містом протягом дня і дивитися за своїми самокатами".

Інспектор з паркування Олександр Йорданов розповів, що водіїв, що ставлять свої автомобілі в недозволених місцях, притягує до відповідальності міська інспекція з паркування. З часу заснування у 2021 році по сьогодні інспектори виписали близько 36 тисяч штрафів за неправильне паркування на суму понад 13 мільйонів гривень.

"Приймаємо звернення. Якщо людина звертається – приймаємо заяву. Якщо можемо без заяви – можемо зразу в присутності вирішити це питання. Раз чи двічі на тиждень є звернення, що десь автомобілі заважають виїзду чи проїзду або паркуються під знаком".
Штраф за неправильне паркування, жовтень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

За його словами, сума штрафу за неправильне паркування – від 340 до 680 гривень. Та порушників, каже, це не завжди зупиняє, бо чинним законодавством не передбачений ліміт сплачування штрафів.

"Інколи кожного дня попадаються такі автомобілі. Сьогодні ми його оштрафували на цьому місці, завтра він зупинився на іншому. Бувають такі випадки, коли один і той самий автомобіль двічі оштрафований за день", — зазначила інспекторка з паркування Марина Лижник.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції