Перейти до основного змісту

У Хмельницькому цьогоріч переобладнали 20 світлофорів на звукові для незрячих

Ще 20 пішохідних світлофорів в Хмельницькому цьогоріч озвучили для людей з порушеннями зору. Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків директора міського комунального підприємства з будівництва та експлуатації доріг Віталій Засоренко.

За його словами, загалом у місті 100 таких звукових об’єктів з усіх 129, облаштованих для пішоходів.

Хмельничанин Віктор Волошин – повністю незрячий. Щодня переходить дорогу на пішохідному переході зі звуковим світлофором на вулиці Шухевича. В інших районах міста буває рідше, але, каже, що знає де світлофори зі звуковим супроводом.

"Але не всі світлофори нормально працюють. Тому що деяких світлофорів можливо й не чути. Часто буває, що в нас раніше стояв світлофор більш гучний. То оці сусіди, що тут поблизу, могли й бити ці світлофори, тому що їм заважали спати. Але ж нам, незрячим, від цього не легше".
Незрячі пішоходи переходять дорогу, жовтень 2024. Суспільне Хмельницький

Зараз в Хмельницькому проживає 270 незрячих людей, розповів голова правління Хмельницького учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих Алла Боруца. Звукових світлофорів у середмісті Хмельницького вважає достатньо.

"Найбільша проблема – це віддалені мікрорайони, які за містом. А в центрі світлофорів вистачає. І мікрорайон Виставка — там дуже багато світлофорів, Озерна. Навіть в мікрорайоні Лезневе на кінцевій, теж є озвучений світлофор".

У людей з глибокими порушеннями зору, каже, навіть за умов звукового супроводу можуть виникнути труднощі під час переходу дороги.

"Зовсім незрячі, які йдуть з тростиною – їм тяжко за цей період, за 20 секунд перейти дорогу. Поки людина пройде, візьме сумку, доходить до середини дороги – вже починає їхати транспорт".

Пропозиції щодо регулювання світлофорів розглядають, каже виконувач обов’язків директора міського комунального підприємства з будівництва та експлуатації доріг Віталій Засоренко.

Динамік світлофора для незрячих, жовтень 2024. Суспільне Хмельницький
"Де потрібно – ми збільшуємо час для переходу пішоходів. Це пропускна здатність через вулично-дорожню мережу. Це ті самі затори. Розраховується на те, щоб було менше заторів, встановлюються зелені хвилі, це все береться до уваги. Також реагуємо на ці звернення. Де потрібно, то збільшуємо. Де вони заважають населенню, особливо в нічний час – зменшуємо цю гучність".

Цьогоріч у Хмельницькому ще 20 пішохідних світлофорів обладнали звуковим супроводом для зручності незрячих. Загалом, каже Віталій Засоренко, таких по місту 100 зі 129 наявних.

"На 88 світлофорах встановлено звуковий супровід і на 12 – просто звуковий сигнал".

Пішохідні світлофори планують "озвучувати" й надалі. Зокрема, поблизу місць роботи людей з порушеннями зору.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції