Перейти до основного змісту

МСЕК без головного лікаря: як працює сьогодні Хмельницька обласна медико-соціальна експертиза

Печерський суд Києва обрав запобіжний захід тримання під вартою з можливістю внесення пів мільярда застави керівниці Хмельницької МСЕК Тетяні Крупі.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.

Як працює сьогодні медико-соціальна експертиза без голови і хто виконуватиме її обов’язки – дізнавайтесь у матеріалі.

Дядько військовослужбовця Федір розповів, приїхав з Рівного допомогти племіннику пройти медичну комісію.

"Племінника, морського піхотинця, який тяжко поранений був у свій час, виходячи з Маріуполя. Ну жах. Там зайти не можна. Чекаємо з дев’ятої ранку. Грошей у нас немає комусь давати. Він військовослужбовець і йому не завжди виходить. Він офіційно подавав рапорт на командування, щоб йому дали сьогодні дозвіл покинути розташування ".

Медико-соціальна експертиза починає прийом об 11 годині. "Жива" черга в коридорі формується за кілька годин до того, розповіли Суспільному ті, хто в ній очікують. Спершу — до реєстратури, потім — до самої комісії. Військових під час нашої зйомки викликали поза чергою.

Олександр розповів, приїжджає в МСЕК з Ізяславського району вже не вперше.

"Прямо сказали: "Ми тобі групу не дамо, тільки проценти непрацездатності". Хребет поломаний у двох місцях плюс епілепсія. Я подав заяву на оскарження рішення. Місяць часу минув і мене не викликають".

Колишній вже військовослужбовець Олег має третю групу інвалідності, яку приїхав підтвердити.

"Я на нулю отримав поранення. Я маю інвалідність. Але її добивався дуже тяжко. Мені сказали: "У вашому випадку група не належить". Хоча в мене всі документи, пов’язані з захистом Батьківщини. А я кажу: "Як це не належить? В мене пів голови розрізаної, в голові кліпси титанові стоять". Кажу: "Вам голову в пакеті треба принести, щоб мені дали групу?"
Кабінет Тетяни Крупи, 7 жовтня 2024. Суспільне Хмельницький

Об 11 годині комісія починає прийом відвідувачів. За словами лікаря комісії Юрія Бевзюка, працюють за графіком і в звичному режимі — хоча й наразі без керівниці. Директор обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Завроцький розповів Суспільному, усі кадрові питання має вирішувати засновник обласного центру МСЕК. У цьому випадку — обласна рада.

"Це має бути досвідчена людина, яка має відповідно рівень знань і вмінь. Та, яка виконувала, мабуть, обов’язки, коли була відсутня, або у відпустці, або в відрядженнях голова обласної МСЕК".

Хто може виконувати обов’язки головного лікаря обласної МСЕК, доки триває слідство, телефоном нам розповів перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук.

"Хмельницька обласна рада є в комунікації в телефонному режимі зі слідчими прокуратури, які ведуть цю справу. Вже маємо проєкт розпорядження про перепокладання виконання обов’язків на іншу особу. Разом з обласним управлінням охорони здоров’я була узгоджена кандидатура, але до офіційного розпорядження прохання не публікувати це розпорядження".

За його словами, щойно обласна рада зможе законно призначати виконувача обов’язків головного лікаря обласної МСЕК, ця інформація з’явиться на сайті обласної ради.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції