90 відсотків учнів автошкіл у Хмельницькому — жінки. В більшості студенток різного віку життя змушує навчатися кермувати.
Про це Суспільному розповів інструктор з водіння однієї з автошкіл обласного центру Дмитро Свірідов.
З його слів, працює він на такій роботі 30 років, за кермом – зі строкової служби в армії.
"За два останні роки вчаться кермувати в основному жінки. Їх багато, а в останній час ще більше. Якщо йде група, 30 приблизно людей, відсотків 90 — це жінки. Час такий, розумієте, чоловіків нема, автівка залишилась, стоїть, треба їздити".
За його словами, студентки не діляться на чорнявок і білявок, а от за віком — так: старшим людям складніше опанувати водіння, але можливо, зізнався інструктор.
"Складніше — не посперечаєшся. Жінки — ще складніше. Бувало в мене і за 75 років жіночка їздила. У неї залишилась від чоловіка автівка. "Мені тільки на дачу", — каже. Зі мною їздимо на її автівці, сама — дуже важко. Але стараємось поки".
За словами Дмитра Свірідова, студентки часто розповідають, чому приходять на водійські курси. У більшості — їх до цього змушує життя. Погоджується з цим і директорка автошколи Іванна Кукуріка.
"Загалом життя змушує вчитися кермувати. Чоловіків позабирали на війну. А жінки змушені навчатися, тому що авто стоїть вдома, їм потрібно відвозити дітей в школу і на роботу також їздити".
За її словами, чоловіки теж вчаться на курсах, але онлайн, бо це військовослужбовці.
"Вони пересилають нам свої документи, ми їх реєструємо на навчання. Тому і бачимо, що вони військові. Якщо в них не виходить підключитися до якоїсь лекції, то кажуть: "Я військовий, тому на лекції мене не буде, тому що я на позиціях тих, тих".
Для військовослужбовців та членів їхніх родин в цій автошколі – знижки на навчання на знак вдячності й поваги, розповіла менеджерка Юлія Стахова.
"Мінус 10 відсотків ми робимо для студентів, в кого чоловік або син охороняють нашу державу".
З її слів, і для інших категорій діють знижки та акції, адже автошкіл в Хмельницькому — понад два десятки, які між собою конкурують. Хоча студентів не бракує ніде. Як і машин, яких стає все більше на міських дорогах, особливо в години пік, зазначив інструктор Дмитро Свірідов. Та порівняно з Харковом, звідки він вимушено переїхав, це взагалі не проблема.
"Це не пробки. Просто тягнучка, ти їдеш. Коли ти простояв 10-15 хвилин, ну, це ні про що".
Він зазначив, під час війни дівчата мають замінювати хлопців і за кермом власних автівок, і робочих.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.