Двадцятишестирічний священник Православної церкви України Павло Кулін з Хмельниччини — викладач музики. Він має 14 учнів у музичній школі та близько 200 прихожан у парафії.
Духовний сан священника отримав понад рік тому. Тоді парафіяльна громада перейшла в ПЦУ, а попередній духівник не підтримав це рішення, про це розповів староста Пасічнянського старостинського округу Анатолій Базилюк.
Павлу Куліну 26 років, з них 5 років — викладач музики у Пасічнянській музичній школі, і рік — священник Православної церкви України у церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці.
"Іноді священником стають і в 19 років, а іноді — і в 35-40. Все залежить, знову ж таки, від поклику".
Бажання стати священником Павло мав і раніше, розповів його батько, протоієрей Михайло, який також служить у сусідньому селі.
"Він у нас виховувався в дусі дійсно Православної церкви".
На це рішення остаточно вплинула парафіяльна громада, каже батько, яка з УПЦ московського патріархату перейшла в Православну церкву України. Сталося це під час повномасштабної російсько-української війни, розповів староста Пасічнянського старостинського округу Анатолій Базилюк.
"Тільки почалася наша війна з кацапами, і одразу постало питання і потреба, щоб переводити церкву в українську щоб була наша українська церква. Ми просили того батюшку, але він не захотів".
Павло Кулін каже: пішов навмисне навчатися, щоб стати тут духівником. До цього мав навички, допомагав у богослужінні батькові. Проходив курс молодого священника.
"Далі йде навчання у семінарії, проте, паралельно навчанню в семінарії, якщо є дуже гостра потреба у священниках, йде відбір на кандидатів".
Його парафія налічує близько 200 людей. Також викладає уроки музики для 14 дітей. Паралельно навчається в Рівненській духовній семінарії, каже його батько, протоієрей Михайло.
"Люди задоволені, як він служить, я так само. Він тут народився, тут виріс, тут підростав. Тут він закінчив школу.
Прихожанка церкви та колишня вчителька Павла — Олександра Шиян каже: не здивувалася рішенню її учня.
"Це доброта в очах і в його вчинках, і емпатія йому була присутня, тому для мене не стало якоюсь новино, що вчитель музичної школи, дуже діти його люблять.
Прихожанка Галина Савіна поділилася враженнями про священника.
"Як людина, як священник він дуже добрий, дуже. І головне, що українською мовою він читає все, ми розуміємо все".
У храмі є столик із фотографіями загиблих українських захисників. Тут моляться за воїнів щонеділі, каже священник. Він організував, зокрема також оздоблення стелі церкви. Також прикрасили іконостас.
"Тут не було зовсім ікон, був просто порожній каркас. Кожна з цих ікон є пожертвою від кожної певної сім’ї".
Ікони друкували на ПВХ-матеріалі.
"Це вийшло набагато дешевше, аніж винаймати художника, так, як парафія небагато чисельна".
Фони створювала дружина Марія, яка за освітою графічна дизайнерка.
"Згідно з життям кожного зі святих, постатей на цих іконах, , регіонів, де вони проживали, згенерували фони за допомогою штучного інтелекту".
Дружина священника Марія Кулін додає:
Також є одна ікона, яка повністю згенерована нейромережею. Скажімо, більше осучаснили".
Марія допомагає своєму чоловікові та підтримала його вибір.
"Я підтримала його думку, його бажання, через те, що ми завжди з ним разом".
Павло Кулін каже: йому подобається навчати дітей музиці, але й шлях священника – це також шлях вчителя.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.