У Хмельницькому художньому музеї відкриють виставку ікон Леоніда Шерстинюка

Виставка "Молімося за Україну" відкриється 23 серпня у приміщенні Хмельницького обласного художнього музею. Свої тридцять три ікони на ній представить хмельницький художник Леонід Шерстинюк.

Як пише ікони й до коли їх створюватиме, митець розповів кореспондентам Суспільне Хмельницький.

На одній із іконографічних композицій Леоніда Шерстинюка, яку зараз монтують для виставки у музеї, зображено три янголи, які спілкуються між собою, та три писанки.

Ікона "Старозавітна Трійця" Леоніда Шерстинюка. Суспільне Хмельницький
"На тій писанці, що намальована зліва, є елементи вишивки із західних регіонів України, на тій, що у центрі — елементи вишивки Поділля, а на тій, що праворуч — Сходу. На одязі янголів теж зображено елементи української вишивки. Янголи стоять за одним столом, вкритим одним рушником — це символ того, що Україна є цільна і неподільна", — розповідає митець.

За своє життя, каже Леонід Шерстинюк, він написав близько трьохсот ікон. Поєднує при написанні як візантійські канони, так і власний стиль. Називає їх іконографічними композиціями.

Леонід Шерстинюк показує канонічну ікону Івана Богослова, виконану в його інтерпретації. Суспільне Хмельницький
"Ось ця ікона Івана Богослова — на стовідсотково канонічна, але вже у моєму трактуванні", — показує Леонід Шерстинюк.

Тридцять три ікони встановлюють у виставковій залі Хмельницького обласного художнього музею. Тут, розповідає їх автор , відбудеться відкриття виставки у День державного прапора.

"Художник живий, поки його роботи присутні на виставках, поки він творить, поки працює, поки після себе щось залишає", — каже Леонід Шерстинюк.
У Хмельницькому обласному художньому музеї виставлять 33 ікони хмельницького художника Леоніда Шерстинюка. Суспільне Хмельницький

Свою виставку Леонід Шерстинюк назвав "Молімося за Україну". Каже, створюватиме ікони до нашої перемоги.

"Дав собі слово, що писатиму тільки ікони, поки триватиме війна. Бо зараз молитися треба і писати ікони", — говорить митець.
Ікона Покрова Пресвятої Богородиці — копія тієї, що відтворив Леонід Шерстинюк для Свято-Покровського кафедрального собору в Хмельницькому. Суспільне Хмельницький

Останню роботу Покрова Пресвятої Богородиці монтують працівниці музею. Ікона — копія тієї, що відтворив Леонід Шерстинюк для собору.

"На вході в Свято-Покровський кафедральний собор, що на вулиці Кам’янецькій, є будинок з аркою. Над цією аркою знаходиться зображення цієї ікони, яке Леонід Шерстинюк виконав у 2023 році", — розповідає наукова співробітниця художнього музею Марина Заславська.

Зі слів Марини Заславської, триватиме виставка впродовж місяця.

"На виставці можна буде оглянути тридцять три ікони, які були написані в різний період часу. Тут є ікони, які написані, починаючи з 2000-го року, і є роботи, які автор зробив у 2024-му році", — каже співробітниця музею.
Залишки написаної на Афоні ікони, яку Леонід Шерстинюк відреставрував 13 років тому. Суспільне Хмельницький

На виставці Леонід Шерстинюк представив також написану на Афоні ікону, яку відреставрував 13 років тому. Каже, за радянських часів її використовували, як підставку для швейної машинки .

"Одна жінка принесла мені спочатку цей шматочок Богородиці. Потім, десь через тиждень, вона привезла ще цих три дошки", — показує Шерстинюк.

Кожну свою ікону, каже митець, він створює щонайменше два місяці.

"Починаючи від дошки і закінчуючи рамами — сусальне золото, темпера. Все від початку і геть навіски в кінці", — говорить художник.

Леонід Шерстинюк зазначає — свої роботи не продає, бо планує об’їздити з виставкою всю Україну.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.