Пасічник з Хмельницького Микола Гулько 15 років веде кочовий спосіб життя — перевозить бджолосім’ї на запилення квітучих полів області. Із травня до вересня він із бджолами – в полях. Там же на місці і качає мед.
Про це Микола Гулько розповів Суспільне Хмельницький.
"Я з ними можу говорити. Якщо з ними по-людськи – вони дають вдвічі. За добро є добро".
Наразі пасіка Миколи Гулька стоїть на полі квітучої гречки поблизу села Волудринці Ярмолинецької громади. Сюди у пересувному вагоні пасічник привіз 100 бджолосімей. Кожна сім’я – це понад мільйон бджіл.
"Три кілограма в день принесли нектару. Це не жарт. Це як треба працювати? За день вона найбільше може принести ложку меду. Ложку! Це одна бджола".
По квітучих полях із пасікою Микола кочує з травня по вересень впродовж 15 років. За сезон його бджілки приносять щонайменше 4-5 тонн меду.
"В минулому році 92 відра 20-літрових. Це вийшло 3800. Тяжкий цей наш труд, дуже тяжкий. Проте він любимий. А це — найголовніше".
За словами пасічника, найбільші труднощі під час кочування по полях– із недобросовісними аграріями.
"Є нормальні, які з нами спілкуються. Він набирає: "Я виїжджаю на поле бризкати". А є маленькі аграрії, які мають 6-8 гектарів. Цього року нам підтруїли бджоли. Це було в Луговому. Він зранку поїхав бризкати сою, а біля сої була гречка. Зробив розпилення і всю робочу бджолу за 12 хвилин привів в непридатність".
За його словами, від початку повномасштабної війни ціна на мед впала.
"Було 80 гривень за кілограм. Зараз 50. Зниження ціни пов’язане з тим, що складно експортувати мед за кордон".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.