Хмельницьку міську лікарню відзначили як медзаклад з якісного надання допомоги інсультним хворим

Вхід до одного із корпусів Хмельницької міської лікарні. Фото: Суспільне

Хмельницька міська лікарня отримала "Діамантову відзнаку" від ESO Angels Європейська організація по боротьбі з інсультомі стала одним з кращих в Україні медичних закладів із якісного надання допомоги інсультним пацієнтам згідно з міжнародними стандартами.

Про це повідомив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин у своєму Telegram.

За інформацією Симчишина, вручили відзнаку представникам лікарні під час щорічної Конференції Європейської організації інсульту (ESOC), що відбулася 15-17 травня у швейцарському Базелі. Україну, зі слів міського голови, представляло 126 делегатів, а всього на конференції було понад 4,5 тисячі європейських медиків, що лікують інсульт.

"Основний критерій, за яким медичні заклади потрапляють у цей рейтинг, — якісне надання допомоги при інсультних станах. Зокрема, йдеться про оперативне проведення тромболітичної терапії. Нашу міську лікарню вперше запропонували на цей рейтинг і вона відразу ж увійшла в число кращих", — розповів Олександр Симчишин.

Міський голова також зазначив, що у Хмельницькій міській лікарні наразі працюють над створенням повноцінного інсультного центру.

"Там зможуть надавати одразу два види найсучаснішого лікування при ішемічних інсультах: тромболізис — медикаментозний спосіб, що вже активно застосовують, та тромбоекстракцію — механічне видалення тромбів із недоступних ділянок, який зможуть використовувати після запуску ангіографа", — поділився планами міський голова.

За інформацією з сайту спільноти ESO Angels, окрім Хмельницької міської лікарні, у першому кварталі цього року "Діамантовою відзнакою" Європейської організації по боротьбі з інсультом відзначено Хмельницьку обласну лікарню, а "Золотою відзнакою" — Кам'янець-Подільську міську лікарню. Загалом же від 2017 року діамантовими, платиновими та золотими відзнаками ESO Angels відзначено 35 медичних закладів з України, серед яких як столичні медичні заклади, так і невеликі районні лікарні.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.