Побачили, як літає дрон, та поласували військовими пиріжками: у Хмельницькому відбулася виставка військової техніки

У Хмельницькому в парку імені Чекмана відбулася виставка військової техніки, приурочена до Дня Героїв. Свою техніку та зброю показали військовослужбовці ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, поліція і служба з надзвичайних ситуацій, розповів Суспільне Хмельницький заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.

Потримати у руках зброю, посидіти у броньованих авто сьогодні мали змогу дітлахи на виставці військової техніки. У броньованому авто, каже шестикласник Артем Шевчук, особливі відчуття.

"Мені дуже подобається на цій виставці. Я можу сісти в машину, щось подивитися, доторкнутися, відчути те, що відчувають військові, коли їдуть на цій техніці", — каже хлопець.

На виставці військової техніки звертає увагу на нові види озброєння 15-річний ліцеїст-прикордонник Олександр Торяник.

"На виставці побачив дуже великий арсенал зброї. Такий ось, наприклад, як цей кулемет, яким ми на сході "косимо" ворогів. Я дуже здивований, що у нас є такі зразки зброї, їх раніше не було. Раніше ПКМ, АК, ПМ і все", — розповідає відвідувач виставки Олександр.
Військовий на виставці до Дня героїв показує, як "працює" квадрокоптер Matrice 30Т. 23 травня 2024 рік.

Виставку військової техніки у Хмельницькому парку імені Чекмана присвятили Дню Героїв. Насамперед орієнтувалися на дітей, розповідає заступник міського голови Микола Ваврищук.

"Діти могли побачити військову техніку, яка сьогодні є на передовій, могли в ігровій формі отримати знання від медиків і служби з надзвичайних ситуацій. На виставці були хлопці, які приймали участь і далі приймають участь у захисті країни. Здається, це найважливіше, коли можна потиснути воїну руку, сьогодні для дітей це дуже важливо", — говорить Микола Ваврищук.

Військовослужбовець ЗСУ на псевдо Апач знайомить відвідувачів з розвідувальним безпілотником. Такі, каже, використовують, в гарячих точках.

"Це квадрокоптер Matrice 30Т. В ньому вмонтована денна камера, так і тепловізор. Застосовується для розвідки за рахунок 20-кратного цифрового зуму", — розповідає "Апач".

Броньоване авто, представлене на виставці військової техніки у Хмельницькому. 23 травня 2024 рік.

Снайперську гвинтівку 50-го калібру використовують для ураження легкоброньованої техніки, каже військовослужбовець на псевдо "Волоцюга".

"Він призначений для зупинки транспорту. Це антиматеріальна зброя. Дальність десь в районі 2-х кілометрів. І ним можна покошмарити якийсь бліндаж. Є набої бронебійно-запалювальні, які на дистанції до 800 метрів можуть пробити броню до 8 сантиметрів і вибухнути всередині", — говорить військовий.

На польовій кухні для відвідувачів виставки, зі слів військової кухарки Тетяни Вощишиної, приготували гречану кашу з м’ясом, узвар та випекли булочки. Пригощали відвідувачів виставки безкоштовно.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.