Понад тонну огірків зібрали у теплиці хмельницького училища з початку березня

Більше як тонну огірків зібрали з початку березня у теплиці хмельницького вищого професійного училища №11. Увесь урожай реалізували у навчальних закладах громади, серед яких спортивний ліцей, куди огірки цього року доставили вперше.

Про це Суспільне Хмельницький розповів директор вищого професійного училища №11 Василь Селізар.

15-річний вихованець Хмельницького спортивного ліцею Марат розповів, після тренування йому потрібні вітаміни: "На обід їм салат з огірочків і капусточки, він дуже смачний".

Вихованець Хмельницького спортивного ліцею Марат на обід їв салат з огірків, вирощених в училищі, квітень 2024, Хмельницький.

За словами директорки спортивного ліцею Лесі Підгорної, вирощені в училищі огірки минулого року замовляли чотири рази: "Огірки кришимо в салат. Вони якісні, всім сподобались. Дуже приємно, що овочі йдуть з лану й одразу до нашого ліцейного столу".

Виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська зазначила, меморандум про співпрацю з училищем підписали у вересні 2022 року. Минулого року огірки та помідори з теплиці споживали у всіх школах і садочках Хмельницької громади.

Площа теплиці, де вирощують огірки, становить 0.6 гектари, квітень 2024, Хмельницький.

"Ми скористалися законодавчою базою, щоб реалізовувати продукцію в наших закладах дошкільної й середньої освіти. Коли є врожай, заклади освіти здійснюють попереднє замовлення. 2023 року для шкіл передали майже 2 тонни продукції, для садочків — 1,5 тонни. Перед реалізацією овочі мають перевіряти у "Держпродспоживслужбі", щоб продукти дозволили використовувати", — розповіла Ольга Кшановська.

За словами завідувачки відділу лабораторії "Держпродспоживслужби" Тамари Мегик, продукцію досліджують на вміст нітратів, токсичних елементів, різних пестицидів і мікотоксинів: "В огірках відхилень від норми не виявлено".

Першокурсник ВПУ №11 Віталій Шумеляк збирає урожай у теплиці, квітень 2024, Хмельницький.

Першокурсник вищого професійного училища №11 Віталій Шумеляк зазначив, навчається на овочівника. Разом з іншими учнями збирає урожай у теплиці площею 0,6 гектара і водночас доглядає за рослинами: "Щоб зібрати огірки з одного ряду, потрібно приблизно витратити 15 хвилин. Паралельно обриваю вуса, підв’язую і пасинкую огірки".

Майстриня виробничого навчання Лариса Чорнобрива розповіла, урожай огірків збиратимуть до середини червня. Інші висадять у вересні: "Наразі ми зібрали понад тонну огірків і плануємо ще такий самий урожай. Цього року ми висадили 1100 корчів, минулого — 500 корчів помідор і 600 огірків".

Огірки реалізовують у закладах освіти Хмельницької громади, квітень 2024.

За словами директора вищого професійного училища №11 Василя Селізара, теплицю побудували 2021 року за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. 30% від суми взяли з бюджету Хмельницької громади. Щоб підвищити врожайність теплиці у холодну пору року, за кошти міської громади збудували модульну котельню на твердому паливі. Її запустили у грудні минулого року.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.