У справі сутички між хмельницьким священником й військовим Артуром Ананьєвим розглядають відвід судді

Захисник обвинуваченого в справі побиття помічника священника Хмельницького Свято-Покровського кафедрального собору на 16 засіданні Хмельницького міськрайонного суду заявив про відвід головуючого судді Володимира Навроцького. За словами адвоката обвинуваченого Романа Косюка, суддя упереджено ставиться до його підзахисного, і не має права продовжувати розгляд справи.

На судовому засіданні сьогодні, 24 квітня, була кореспондентка Суспільне Хмельницький, деталі — у матеріалі.

Судове засідання Хмельницького міськрайонного суду з розгляду кримінального провадження за обвинуваченням іподиякона Хмельницького Свято-Покровського собору Ігоря Слободяна за частиною другою статті 125"Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності…" кримінального кодексу України розпочалося з клопотання захисника обвинуваченого Романа Косюка, який просив суд посприяти витребувати деякі документи в поліції.

"Це запит до районного управління поліції на ім'я Птащука Василя Кіндратовича стосовно кримінального провадження за фактом вчинення хуліганських дій Ананьєвим Артуром Олександровичем 2 квітня 2023 року відносно Ясіновського Руслана Володимировича. Це священник. Було ініційоване кримінальне провадження з приводу вчинення хуліганських дій Ананьєвим Артуром. До цього часу на мій адвокатський запит немає відповіді, яка ж доля того провадження".

За словами Косюка, другий запит стосувався складеного патрульною поліцією протоколу на Артура Ананьєва. Прокурор та захисники потерпілого клопотання відхилили та вирішили допитати обвинуваченого. Ігор Слободян свідчити відмовився: "Ваша честь, мій підзахисний чітко сказав, що сьогодні не буде давати покази. Я прошу не тиснути на свідка, оскільки це буде розцінено, як тиск на мого підзахисного".

Судове засідання у справі сутички між хмельницьким священником й військовим, 24 квітня 2024, Хмельницький.

Суддя та сторона обвинувачення оголосили про судові дебати. Роман Косюк попросив 11 днів для підготовки підзахисного до дебатів. Суддя Володимир Навроцький сказав, що у захисту обвинуваченого було достатньо часу для підготовки, адже справу розглядають майже рік та відмовив адвокату.

Роман Косюк відповів: "Відбувається відверта наруга над законом. Суддя Навроцький і прокурор Гринчук ґвалтують закон у всіх нас на очах. Негайно буде заявлено Вам відвід".

Представник потерпілого Андрій Йосипов розповів, чому, на його думку, захисник обвинуваченого заявив про відвід.

"Затягнути розгляд судового процесу, тому що пан захисник не готовий, власне, до тої стадії, яку було йому запропоновано судом — до дебатів, це перше. Друге: пан захисник і Слободян фактично скористувався процесуальною дією, яка надає йому можливість заявити відвід для того, щоби хоча б якимось чином розкритикувати суд".

25 квітня вранці відбудеться судове засідання з розгляду відводу судді Володимира Навроцького і суддя Сергій Марцинкевич вирішить, хто далі розглядатиме цю справу.

Що відомо у справі сутички між колишнім військовим та хмельницьким священнослужителем

 • Другого квітня у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого було зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ (МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій, зафіксованих на відео, відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.
 • Згодом колишній військовий Артур Ананьєв написав заяву до поліції з приводу побиття у Хмельницькому соборі. Полія відкрила провадження та оголосила іподиякону Ігорю Слободяну підозру в нанесенні Ананьєву легких тілесних ушкоджень, що є кримінальним проступком згідно з чинним законодавством.
 • Поки колишній військовий Артур Ананьєв перебував на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій міській лікарні, куди його поклали після сутички із закритою черепно-мозковою травмою та забоєм головного мозку, поліція оголосила Ігоря Слободяна у розшук.
 • 20 квітня Хмельницький міськрайонний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання помічнику священника Свято-Покровського кафедрального собору Ігорю Слободяну. У судове засідання Ігор Слободян, якого поліція оголошувала у розшук, прийшов сам. Слідчий та прокурор вимагали взяти підозрюваного у нанесенні легких тілесних ушкоджень колишньому військовому Артуру Ананьєву під варту. Захист наполягав на тому, що боєць перешкоджав здійсненню релігійного обряду і Ігор Слободян, розцінивши дії Ананьєва як правопорушення, намагався його зупинити.
 • 17 травня у Хмельницькому міськрайонному суді відбулось підготовче судове засідання у справі сутички. На ньому адвокат Ігоря Слободяна Роман Косюк наголошував, що його підзахисний перешкоджав Артуру Ананьєву здійснювати злочин, передбачений статтею 180 Кримінального кодексу України — перешкоджання здійсненню релігійного обряду. А потерпілий Артур Ананьєв після суду сказав, що він не наполягатиме на кримінальному покаранні Ігоря Слободяна, але вимагатиме від нього моральну шкоду, яку він планує передати на потреби бійців ЗСУ.
 • 7 червня під час судового засідання у Хмельницькому міськрайонному суді захисник потерпілого Артура Ананьєва заявив цивільний позов до Ігоря Слободяна на суму 237 тисяч гривень. Суд прийняв його до розгляду. Також суд виніс ухвалу щодо продовження запобіжного заходу Ігорю Слободяну у вигляді особистого зобов'язання до 5 серпня цього року.
 • 24 липня відбулося чергове судове засідання. Тоді суд перейшов до дослідження письмових доказів, зібраних під час досудового розслідування.
 • 2 листопада у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання, де заслухали свідків та розглянули докази у справі.
 • 29 листопада, у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання у справі побиття військового Артура Ананьєва у Свято-Покровському храмі 2 квітня 2023 року. На засіданні розглядали докази у справі.
 • 21 грудня в Хмельницькому міськрайонному суді мало відбутися чергове засідання у справі побиття Артура Ананьєва Ігорем Слободяном навесні 2023 року у Свято-Покровському кафедральному соборі. Проте, засідання перенесли. Як повідомив головуючий на засіданні суддя Володимир Навроцький, захисник обвинуваченого подав клопотання про перенесення засідання, оскільки Ігор Слободян хворий.
 • 12 січня 2024 року судове слухання в справі обвинувачення священника Ігоря Слободяна в побитті Артура Ананьєва відклали майже на місяць.
 • Судове слухання в справі обвинувачення помічника священника Хмельницького Свято-Покровського собору Ігоря Слободяна в побитті Артура Ананьєва відклали. Таке рішення 27 лютого 2024 ухвалив суддя Володимир Навроцький на клопотання захисника потерпілого Дмитра Півня. А до того часу обвинуваченому продовжили термін дії запобіжного заходу.
 • 18 березня 2024 на чергове судове засідання не з'явився адвокат обвинуваченого і засідання перенесли.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.