У Хмельницькому відбулось судове засідання у справі про побиття військового у храмі

Судове засідання у справі про побиття військового, 29 листопада 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

Сьогодні, 29 листопада, у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання у справі побиття військового Артура Ананьєва в Свято-Покровському храмі другого квітня 2023 року. На засіданні розглядали докази у справі.

Про це розповіла кореспондентка Суспільне з місця події.

На сьогоднішнє судове засідання з’явились обвинувачений Ігор Слободян, його адвокат Роман Косюк та представники потерпілого. Сам Артур Ананьєв за засідання не з’явився. Один з його представників пояснив: зараз потерпілий служить в лавах Збройних Сил України.

На засіданні розглядали доказ до справи – відео з подій у Свято-Покровському храмі Хмельницького другого квітня 2023 року. Адвокат обвинуваченого Роман Косюк ставить достовірність цього відео під сумнів.

Обвинувачуваний Ігор Слободян зі своїм адвокатом на судовому засіданні, 29 листопада 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

"В тому випадку, що нам дає прокурор, це ми бачимо якусь там відео нарізку якихось відеоматеріалів, яка зовсім не пояснює обставин події. Навпаки – надає більше запитань, ніж відповідей. За таких обставин я, як захисник, заперечую проти долучення вказаних електронних документів до матеріалів провадження з вище наведених підстав", – говорить Роман Костюк.

Адвокат просить викликати на допит судово-медичного експерта, що встановлював факт нанесення Артуру Ананьєву тілесних ушкоджень.

Суддя Володимир Навроцький задовольняє клопотання захисника та переносить судове засідання на 21 грудня 2023 на 11:30.

Що відомо у справі сутички між колишнім військовим та хмельницьким священнослужителем

  • Другого квітня у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого було зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ (МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій, зафіксованих на відео, відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.
  • Згодом колишній військовий Артур Ананьєв написав заяву до поліції з приводу побиття у Хмельницькому соборі. Полія відкрила провадження та оголосила іподиякону Ігорю Слободяну підозру в нанесенні Ананьєву легких тілесних ушкоджень, що є кримінальним проступком згідно з чинним законодавством.
  • Поки колишній військовий Артур Ананьєв перебував на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій міській лікарні, куди його поклали після сутички із закритою черепно-мозковою травмою та забоєм головного мозку, поліція оголосила Ігоря Слободяна у розшук.
  • 20 квітня Хмельницький міськрайонний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання помічнику священника Свято-Покровського кафедрального собору Ігорю Слободяну. У судове засідання Ігор Слободян, якого поліція оголошувала у розшук, прийшов сам. Слідчий та прокурор вимагали взяти підозрюваного у нанесенні легких тілесних ушкоджень колишньому військовому Артуру Ананьєву під варту. Захист наполягав на тому, що боєць перешкоджав здійсненню релігійного обряду і Ігор Слободян, розцінивши дії Ананьєва як правопорушення, намагався його зупинити.
  • 17 травня у Хмельницькому міськрайонному суді відбулось підготовче судове засідання у справі сутички. На ньому адвокат Ігоря Слободяна Роман Косюк наголошував, що його підзахисний перешкоджав Артуру Ананьєву здійснювати злочин, передбачений статтею 180 Кримінального кодексу України — перешкоджання здійсненню релігійного обряду. А потерпілий Артур Ананьєв після суду сказав, що він не наполягатиме на кримінальному покаранні Ігоря Слободяна, але вимагатиме від нього моральну шкоду, яку він планує передати на потреби бійців ЗСУ.
  • 7 червня під час судового засідання у Хмельницькому міськрайонному суді захисник потерпілого Артура Ананьєва заявив цивільний позов до Ігоря Слободяна на суму 237 тисяч гривень. Суд прийняв його до розгляду. Також суд виніс ухвалу щодо продовження запобіжного заходу Ігорю Слободяну у вигляді особистого зобов'язання до 5 серпня цього року.
  • 24 липня відбулося чергове судове засідання. Тоді суд перейшов до дослідження письмових доказів, зібраних під час досудового розслідування.
  • 2 листопада у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання, де заслухали свідків та розглянули докази у справі.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.