"Найголовніше — перемогти у війні, щоб нашим дітям не довелося воювати". Історія сапера з Хмельниччини

Сапер з Хмельниччини Сергій Палащук, квітень 2024, Хмельниччина. ДСНС Хмельниччини

Сергій Палащук — старший сапер з Хмельниччини. Чоловік має досвід розмінування понад десятиріччя. Сергія відзначено нагрудним знаком "Знак пошани".

Про перший бойовий досвід роботи сапера під час війни у 2014 році на Донеччині та про нинішні розмінування — читайте у матеріалі Суспільне Хмельницький.

Сапер з Хмельниччини Сергій Палащук показує, як перевіряють поля на наявність мін за допомогою спецобладнання, квітень 2024, Хмельниччина. ДСНС Хмельниччини

Сергій Палащук пригадує, 10 років тому вперше працював з сучасними вибухівками. Було це у Слов'янську, що на Донеччині.

"Минулий досвід навіть не порівнюється з теперішнім рівнем замінування та пасток, як для цивільних, так і для саперів. Тоді, у 2014, був лише маленький початок того, що ми пожинали вже у тому ж Слов’янську, але у 2023 році. Тут ми мали неприємне знайомство з протипіхотною міною — ПОМ-3, яка спрацьовує від руху, коли людина наближається ближче, як на вісім метрів", — розповів чоловік.

Сапера відзначено нагрудним знаком "Знак пошани", квітень 2024, Хмельниччина. ДСНС Хмельниччини

Сергій говорить, що його 10-річний син захоплюється справою батька й мріє стати піротехніком або ж військовим: "Всі ми хочемо, щоб наші діти жили краще, ніж ми. Саме тому, ми маємо перемогти у цій війні. А те, що для саперів буде багато завдань на десятиліття — це робота, яку ми виконаємо. Найголовніше — перемогти у цій війні, щоб нашим дітям не довелося воювати за свою землю".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.