Родина з села Пилявка Старосинявської громади на Хмельниччині волонтерить вже десять років. Тут виховується 10 дітей. Один з них, Микола Стельмащук, на свій 11 день народження купив подарунок не собі, а воїну-земляку — це дрон. На нього витратив всі зібрані за рік кишенькові та подаровані йому гроші.
Про це Суспільне Хмельницький розповів сам хлопчик.
"Цей дрон витримує на собі один кілограм, у нього є камера. За всі гроші, що назбирав, я купив дрона і відправлю його на війну. Бо в мене все є, мені нічого не треба. І я хочу, щоб швидше була перемога і мир. Я хочу бути схожий на свого тата, бо він допомагає людям, воїнам. Мій тато для мене — моя гордість", — каже 11-річний Микола.
Його батько, Микола Стельмащук, в духовному світі — отець Миколай, зізнається, що не очікував від сина такого вчинку і пишається ним.
"Перед тим приїхали мої друзі з села і дали кошти, кажуть: "Ви знаєте, що купити сину, ви купіть, а ми приїдемо на День народження і подаруємо". Бабуся каже з дідусем: "Ми докладемо гроші, і що ти захочеш, ми купимо". Миколка, подумав та каже: "Я хочу вас щось попросити, але не знаю, чи ви мене підтримаєте. Я хотів би купити дрона". Знаєте, це для нас було настільки велике піднесення", — розповідає чоловік.
Зі слів Ольги Стельмащук, бабусі п’яти рідних онуків та п’яти прийомних дітей, всі діти в родині —Маркевичі, Стельмащуки та Порожани — разом з дорослими допомагають армії.
"За два дні наготували захисникам м’ясних каш, холодців, голубців, ковбас, кров’янок, домашньої випічки, холодних тортів і киселів — повну машину. Напередодні лягли спати пів третьої ночі, встали пів шостої ранку, бо знали — волонтери мають їхати на передову, тож квапились все приготувати" ,— говорить Ольга.
За словами Миколи Стельмащука, за 10 років наготували для українських воїнів вже десятки тонн домашніх страв.
"Часто кажуть: ми допомагаємо Збройним силам України. Ні, ми допомагаємо собі. А Збройні сили допомагають нам. Хлопці жертвою віддають свої життя. На сьогодні в нас навіть наша Старосинявщина — вже 56 хлопців, виходців є і тут похованих", — розповідає Микола Стельмащук.
За його словами, з 2014 року їх родина співпрацювала з різними волонтерами, зараз більше — з Старосинявською громадською організацією "Калина", яка саме збиралася їхати у Харківському напрямку.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.