Дівочі ворожіння та зимові забави мовою танцю: у Хмельницькому покажуть хореографічну виставу "Подільська Коляда"

Танцівники народного ансамблю танцю "Веснянка", січень 2024 . Фото: Валентина Мандзій

У Хмельницькому покажуть хореографічну виставу "Подільська Коляда". Мовою танцю розкажуть про народні святкування зимово-весняного циклу свят на Поділлі від минулого до сьогодення.

Про це Суспільному розповіла керівниця народного ансамблю танцю "Веснянка" Центру національного виховання учнівської молоді Валентина Мандзій.

Танцівники, які задіяні у хореографічній виставі "Подільська Коляда", січень 2024. Фото: Валентина Мандзій

"Глядач на сцені побачить дівочі ворожіння на Андрія, дитячі та юнацькі зимові забави, щедрування та колядування; Святвечір, коли родина збирається за столом і до них приходять похресники з подарунками; вечорниці на Василя та запальні гуляння. Також покажемо хореографічну картинку до Стрітення – це обряд проводів зими та зустрічі весни. Танцівники будуть закликати весну та пригощати глядачів у залі запашним обрядовим печивом "жайворонки", яке випікаємо спеціально для вистави", — розповідає авторка ідеї.

Зі слів Валентини у дійстві використані хореографічна лексика, музика та обрядові сюжети Подільського краю та України. У постановці задіяні 65 артистів віком від 5 до 50 років.

Діти, які залучені до хореографічної вистави "Подільська Коляда", січень 2024. Фото: Валентина Мандзій

"Це діти й молодь — учасники народного художнього колективу ансамблю танцю "Веснянка" та народного молодіжного ансамблю танцю "Веснянка", а також ансамблю танцю "Берегиня", де танцюють батьки дітей та інші дорослі люди, які займаються танцями", — каже керівниця.

Хореографи-постановники вистави — подружжя Валентина та Євген Мандзій. "Подільську Коляду" покажуть 1 лютого на сцені Хмельницької обласної філармонії. Частина коштів з продажу квитків буде спрямована на допомогу ЗСУ.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.