На Хмельниччині у відділення "Укрпошти" надійшло понад 800 тисяч енергозберігаючих ламп

Понад 800 тисяч нових енергозберігаючих ламп отримали відділення "Укрпошти" на Хмельниччині. 60% з них вже видали людям. У місті Хмельницькому до поштових відділень 4 січня надійшло 70,5 тисяч лампочок. З них за вісім днів роздали уже 80%, тож 12 січня планують доотримати ще 11 тисяч. Сільські відділення поштового зв’язку, в яких видача ламп стартувала п’ятого грудня минулого року, отримали 400 тисяч ламп.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла операційна директорка південно-західного регіону "Укрпошти" Олена Дорошенко.

Хмельничанин Валерій Тимофіїв вперше прийшов до відділення "Укрпошти" за енергозберігаючими лампами. Каже – їх видають безкоштовно.

"Зараз весь город гуде про ці лампочки. Мені дружина сказала, а вона на роботі почула. Сказала, аби я поїхав, поміняв. Зараз кругом економія електроенергії. Кажуть, що ці лампочки економні, значить будемо використовувати їх", — говорить пенсіонер.

Ще одна хмельничанка Наталя Бондар вдруге отримуватиме лампи на пошті. Вперше вона обмінювала старі лампи розжарювання на енергоощадні минулого року.

"Почула по радіо, що лампочки дають, та й прийшла. Добре, що хоч щось дають", — каже жінка.

Черга за енергозберігаючими лампами у відділенні "Укрпошти" в Хмельницькому. Січень, 2024 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами операційної директорки південно-західного регіону "Укрпошти" Олени Дорошенко, більшою популярністю енергозберігаючі лампи користуються у хмельничан, які стоять за ними у довгих чергах. У селах активність менша.

"У містах люди навіть скаржилися, що не вистачає ламп. Натомість у селах і бажання їх отримати, і якоїсь активності не спостерігається. У селах за місяць ми роздали, як не дивно, лише 40% від того, що туди направили. У місті видача розпочалася лише 4 січня цього року, а ми вже за вісім днів роздали 80% отриманих ламп. Це дивує", — розповідає Олена Дорошенко.

Заступниця начальника хмельницького відділення поштового зв’язку №7 Наталя Коваль каже, що на відміну від минулого року, нести лампи до пошти зараз не обов’язково.

"Але необхідно взяти документи: паспорт, пенсійне посвідчення та ідентифікаційний код. І треба номер телефону для реєстрації. В першу кампанію ми брали на обмін лампи, не брали пенсійного посвідчення. А вдруге – просто видаємо лампи, але треба пенсійне посвідчення", — каже Наталя Коваль.

Отримати енергозберігаючі лампи, каже Олена Дорошенко, можуть не лише пенсіонери, а й громадяни, які мають паспорт, ідентифікаційний код та ще не отримували лампи у відділеннях поштового зв’язку.

"Таким людям ми просто проводимо видачу ламп — п’ять штук в одні руки. Але пенсіонер має право додатково отримати п’ять ламп, навіть якщо він раніше їх отримував. Але дуже важливо, щоб ці лампочки якнайскоріше потрапили в використання і зменшили навантаження в цілому на енергомережу", — пояснює Олена Дорошенко.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.