"Цього разу людям краще і легше". Як у селах Хмельниччини обмінюють лампи

Майже мільйон нових енергоощадних ламп отримали відділення "Укрпошти" Хмельниччини для обміну на лампи розжарювання чи перегорілі світлодіодні. Жителі області вже почали обмінювати свої лампи на нові.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла операційна директорка південно-західного регіону "Укрпошти" Олена Дорошенко.

Жителька села Стуфчинці Ореста Луцюк принесла на обмін до поштового відділення дві лампи розжарювання. Жінка каже: "Навесні ми вже один раз міняли лампи. І ось прийшли вдруге. Енергоощадні лампи нам подобаються, вони економніші, відповідно ми менше сплачуємо за електроенергію. Ось ми взяли п'ять нових ламп з широким цоколем".

Жителька села Стуфчинці обмінює лампи на пошті, грудень 2023, Хмельниччина. Фото: Суспільне Хмельницький

Як розповіла Олена Дорошенко, наразі це вже третій етап обміну ламп. Розпочався він п’ятого грудня.

"Проєкт розпочинається з сільських відділень. Також пересувні відділення поштового зв’язку в обслуговуванні за маршрутом своїх населених пунктів привезуть лед-лампи для обміну", — каже Олена Дорошенко.

Поштове відділення у Стуфчинцях отримало для обміну понад тисячу LED-ламп, розповіла завідувачка поштового відділення Світлана Земляк. За її словами, вранці обміняли лампи її 11 односельчан. Завідувачка сказала, які необхідно документи для обміну: "Потрібно ідентифікаційний код, серія, номер паспорта і пенсійне посвідчення. Якщо в когось буде "Дія", то в мене по системі все автоматично буде показувати".

Енергоощадні лампи, які отримали поштові відділення, грудень 2023, Хмельниччина. Фото: Суспільне Хмельницький

Юлія Шнурова вже вдруге обмінює лампи: "Міняла на початку 2023 року і міняю наразі знову. Дуже зручно, економно. Я минулого разу міняла дві лампи, цього разу так само".

Пенсіонер Василь Божок приніс одну лампу розжарювання — бере три. Чоловік каже: "Перший раз, навесні, я поміняв лампочки на дві. Взяв 10 штук. Ось другий раз прийшов. Я помітив, що економія суттєва, менша сплачую за світло".

Житель села Стуфчинці обмінює лампи на пошті, грудень 2023, Хмельниччина. Фото: Суспільне Хмельницький

Обмінюють лампи на енергоощадні з 14 та 27 цоколем, каже Світлана Земляк. Та додає, цього разу можна отримати більше ламп: "Цього разу людям краще і легше. Якщо людина принесла дві лампочки, а бажає взяти п’ять — ми задовольняємо їхню потребу".

Під час першого етапу обміну ламп, який тривав з 29 січня по травень, потрібно було справні лампи розжарювання приносити до відділення. Зараз пенсіонерам робити це — не обов’язково, розповіла директорка.

Плакат на дверях поштового відділення, який вказує, що там можна обміняти лампи, грудень 2023, Хмельниччина. Фото: Суспільне Хмельницький

"Якщо людина раніше не отримувала, не робила обміну в першому етапі, то теж може звернутися до відділення поштового зв’язку — але в цьому випадку треба принести п’ять ламп і перевірять, чи вона не брала участь в обміні. Яким чином дізнатися, чи відділення працює в проєкті, чи ні? На дверях будуть спеціальні плакати", — пояснила Олена Дорошенко.

Коли саме розпочнеться обмін ламп у містах, каже Олена Дорошенко, остаточно не визначились.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.