Понад півсотні артефактів, які археологи разом з місцевими жителями Полонного, що на Хмельниччині, знайшли під час реалізації проєкту "Археологічна школа "Літописне місто Полонне", представили на фінальній виставці. Втім, точну кількість знахідок поки не називають, вони ще в процесі обробки.
Про це Суспільному Хмельницький розповіла начальниця відділу культури та туризму Полонської тергромади Тетяна Ярославська.
За її словами, під час виставки були представлені знахідки з місця досліджень ділянки в історичному ареалі пам‘ятки Національного значення — Костел святої Анни.
Найбільшу цінність, каже Тетяна Ярославська, представляє те, що археологи довели: місцева фортеця – це не природний вал, а штучно створена споруда.
"Про це свідчить стратиграфія, яка вимальовувалася на стінках. Тобто, фортецю будували величезними зусиллями. На це були витрачені величезними гроші та задіяна велика кількість людей", — каже начальниця відділу культури та туризму Полонської тергромади.
Окрім того, з 15 вересня по 11 жовтня, археологи знайшли ще декілька цікавих артефактів. Але вони, каже Тетяна Ярославська, ще на стадії дослідження.
"Це частинки покришки зі спеціальними отворами для пальців, чи палиць VIII – X століття. Завдяки таким отворам покришку можна було підіймати. І такі знахідки є підтвердженням віку самого міста", — розповіла Тетяна Ярославська.
Усі артефакти будуть передані в Полонський історичний музей.
Що відомо
- Археологи Хмельниччини разом з місцевими жителями та учнями досліджують ділянки в історичному ареалі пам‘ятки Національного значення — костел святої Анни. Це стало можливим завдяки гранту від Українського культурного Фонду Міністерства культури та інформаційної політики "Археологічна школа "Літописне місто Полонне".
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.