Готує сухі супи та відвозить військовим на передову. Як жителька Хмельниччини стала волонтеркою

Волонтерка з Хмельниччини Ніна Корнієнко біля завантаженої продуктами харчування машиною для військових, 2023. Фото: Ніна Корнієнко

Жителька Хмельниччини Ніна Корнієнко з початку повномасштабного вторгнення почала допомагати військовослужбовцям. Спочатку збирала гроші на їхні потреби, а потім з однодумцями стали готувати для військових сухі супи, борщі, каші та відвозити бійцям на передову.

У приміщенні щодня кипить робота. Тут волонтери готують для військовослужбовців сухі борщі, супи та каші.

Молоді волонтери нарізають овочі для сухих супів, 2023. Фото: Ніна Корнієнко

"У нас вже є основний "костяк". Він складається приблизно з 20 людей, як з Хмельницького, так і з інших районів області. Працюємо по змінах. Іноді до глибокої ночі, а буває й до ранку. Все залежить від кількості замовлень, які отримуємо від бійців",— розповідає волонтерка Ніна Корнієнко.

За її словами, харчові продукти їм надають люди, які живуть не лише в Хмельницькій області, а й в різних куточках країни.

Чоловіки розвантажують машини із продуктами для приготування їжі для військових, 2023. Фото: Ніна Корнієнко

"Хтось принесе кульок з буряком або дві морквини. Хтось і мішками привозить продукти. А одного разу 85-річна бабуся з Чорнобаївки передала нам поштою ящик часнику. То у нас це викликало дуже такі сильні емоції. Взагалі, саме цього року ми побачили, що більша кількість людей долучається до волонтерства. Минулого року поштою нам ніхто нічого не передавав",— розповідає Ніна Корнієнко.

Жінки готують сухі супи для військових, 2023. Фото: Ніна Корнієнко

Готують для військових, каже, вісім видів супів, червоний борщ та два види каш. Їх фасують у пакети. За добу, розповідає волонтерка, приблизно 500-600 пакетів супів та борщу. Каш — буває до тисячі.

"Одна порція супу розрахована на сім літрів. Тобто, нашим бійцям треба в кип’ячену воду кинути цю суміш, проварити 15-20 хвилин, додати тушкованку і гаряче готово. Ми обов’язково кладемо туди лаврового листа, спеції, тож борщ чи суп виходить домашнім",— каже жінка.

Пакети із овочевими сумішами, які волонтери відвозять військовим, 2023. Фото: Ніна Корнієнко

Вже готову продукцію, каже волонтерка, самі ж відвозять військовим на передову. В основному, це Донецький та Запорізький напрямки.

"Військові завжди чекають на мене. Я знаю, що навіть спеціально голяться та стрижуться перед моїм приїздом. Тобто, я для них мотиватор, а вони для мене",— розповідає Ніна Корнієнко.

Ніна Корнієнко розвантажує авто з продуктами для військових, 2022. Фото: Ніна Корнієнко

За словами волонтерки, військовим допомагатимуть до перемоги. Головне, каже, щоб вистачало продуктів, грошей та вільних рук, готових щось робити для наближення перемоги.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.