Паломники УПЦ (МП), що йдуть до Почаєва, поки залишаються на Хмельниччині

Зупинка паломників на обід та перепочинок по дорозі до Почаївської лаври. 22 серпня 2023 рік, Хмельницька область. Скрін з відео: Facebook/Перший козацький

Паломники Української православної церкви, що 19 серпня вирушили з Кам'янця-Подільського пішою хресною ходою до Почаївської лаври на Тернопільщині, ще не залишили територію Хмельницької області. Наразі вони знаходяться у Ямпільській територіальній громаді, що межує з Тернопільщіною. Сьогодні, 24 серпня, вони планують отаборитися на ночівлю у полі за Ямполем, аби уже завтра перетнути кордон з Тернопільською областю та дійти до Почаєва.

Про це Суспільному розповів селищний голова Ямпільської громади Василь Кордонець.

За його словами, паломники змінили свій звичний маршрут, який пролягав через Волочиську громаду, та селами дійшли спочатку до Теофіполя, а тепер ідуть до Ямполя.

"Учора, 23 серпня, вони зупинялися на ночівлю за селом Новоставці Теофіпольської громади, зранку вирушили до Човгузова та Погорілець. Ближче до обіду більше тисячі паломників дійшли до Тихомеля — це населений пункт, можна сказати "супутник" Ямполя. Там паломники зробили привал, пообідали і, за моєю інформацією, збираються пройти через наше селище і в полі, ближче до кордону з Тернопільською областю, зупинитися на нічліг. Ми не знали, що паломники змінять маршрут і підуть через наше селище, тому й ніяких рішень з приводу цього хресного ходу ми не приймали", — каже селищний голова.

Хресна хода віруючих УПЦ (МП) дорогами Хмельницької області. 23 серпня 2023 рік. Скрін з відео: Facebook/Перший козацький

Зі слів Василя Кордонця, наскільки йому відомо, на тому місці, де паломники ночуватимуть, уже чергує поліція та представники інших силових структур, є кілька автобусів з паломниками та машини, які супроводжують хресний хід. Були там помічені, каже селищний голова, й цивільні з червоно-чорними прапорами.

У Шепетівському районному управлінні поліції Суспільному прокоментували, що ситуація з хресною ходою, яка іде населеними пунктами району, наразі спокійна, жодних скарг на дії паломників чи від самих паломників до поліції не надходило.

"Щодо зустрічі паломників на кордоні з Тернопільською областю агресивно налаштованими людьми, які збираються їх не пустити на Тернопільщину, то такої інформації у нас немає. Але поліцейські нашого управління спостерігають за ситуацією і у разі, якщо будуть якісь заворушення чи порушення громадського порядку, знають, як у цих випадках реагувати. Для нас головне, аби ніхто з людей не постраждав", — розповіла Суспільному речниця Шепетівського райуправління поліції Інна Чаховська.

Хресний хід до Почаївської лаври має тривати з 19 по 25 серпня. Прочани йдуть до Почаївської лаври, аби взяти участь у Богослужінні на свято Успіння Пресвятої Богородиці, що цього року відзначається у неділю, 28 серпня. Від Ямполя Хмельницької області до Почаєва, що на Тернопільщині, паломникам треба пройти ще щонайменше 70 км.

Що відомо про хресну ходу до Почаївської Лаври

  • Хмельницька ОВА заборонила проведення масових релігійних заходів ще місяць тому. Згідно з рішенням ради оборони Хмельниччини, релігійні походи та демонстрації були заборонені 27-28 липня та анонсовано заборону на 19-25 серпня. "У тому числі, мова йде про паломницьку ходу великими та малими групами у Хмельницькій області на шляху до Свято-Успенської Почаївської Лаври", – зазначив тоді заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін.
  • Також пішу ходу до Почаївської Лаври заборонили і у Тернопільській області - рішення про заборону прийняли під час засідання Ради оборони Тернопільщини та на сесії Тернопільської обласної ради.
  • Попри усі заборони, приблизно дві з половиною сотні прочан Української православної церкви з різних регіонів України 19 серпня таки розпочали хресну пішу ходу від Кам’янця-Подільського до Свято-Успенської Почаївської лаври.
  • 21 серпня, на позачерговій сесії Волочиської міської ради, депутати ухвалили рішення про заборону хресної ходи вірян УПЦ (МП) до Почаївської лаври на території громади.