Хмельницький й область готові до ймовірного спалаху холери. Наразі, станом на третє липня, в регіоні немає ризиків розповсюдження цього інфекційного захворювання.
Про це Суспільному Хмельницький розповів завідувач приймального відділення Хмельницької інфекційної лікарні Володимир Леньга.
За його словами, оскільки холера "теплолюбна", а в області наразі вночі зберігається низька температура повітря, то ризиків її спалаху немає.
"Але, інфекційна лікарня готова до госпіталізацій й лікування таких хворих. Ми всі питання обговорювали, в нас є оперативний план, щодо запобігання випадкам холери", — сказав Володимир Леньга.
Ліжкомісця в інфекційній лікарні виділятимуться, як розповів Володимир Леньга, в міру надходження хворих на холеру.
"У разі виявлення хворого на холеру, спочатку буде розгорнуте окреме відділення, ізолятор в інфекційній лікарні. Далі, в міру надходження хворих, ми можемо працювати на весь наявний ліжкофонд", — розповів лікар.
На цей час випадків холери в області не зареєстровано, додав Володимир.
Що таке холера
Холера — гостре інфекційне захворювання, першими проявами якого є кишкові розлади. Спричинити випадки холери може змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, відтак — і забруднення колодязів.
Холера спричиняє сильну діарею, яка може призвести до різкого зневоднення організму. Якщо не розпочати лікування, сильне зневоднення може призвести до шоку, коми та смерті протягом кількох годин, пишуть у МОЗ України.
Як захиститися від холери
- Не пийте і не використовуйте сиру воду.
- Мийте руки, фрукти та овочі водою, в якості якої впевнені.
- За можливості уникайте контакту з брудною водою.
- Добре просмажуйте м'ясо та рибу. Не збирайте мертву рибу (або ту, що вмирає) та не їжте її.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.