Херсон доєднався до мережі європейських міст Eurocities. Вона сприяє співпраці між муніципалітетами для покращення якості життя, обміну передовим досвідом, впровадження інновацій у міському управлінні. Мережа заснована 1986 року і її учасниками є понад 200 великих міст з 38 європейських країн.
Про це у коментарі Суспільному розповів заступник начальника міської військової адміністрації Віталій Бєлобров.
За його словами, тепер у Херсона стало більше можливостей й розширилось коло контактів. Членами мережі Eurocities вже є міста-партнери — Кіль і Бонн (Німеччина), Ставангер (Норвегія), Бургас (Болгарія), міський округ Братислави — Ружинов (Словаччина).
"Для нас це відкриває такі можливості, як, наприклад, доступ до європейських програм та фінансування. Тобто ми можемо спільно з іншими містами європейських країн подаватись на грантові проєкти, залучати інвестиції відбудови, коли це буде в нас вже можливо. Ми можемо виходити на нові можливості, на нові партнерства з іншими містами для реалізації різних спільних проєктів", — пояснив Бєлобров.
Наразі Херсону допомагають багато європейських країн: постачають техніку комунальним підприємствам, організовують відпочинок дітей, надають гуманітарну допомогу. Але найголовніше завдання зараз, каже чиновник, навіть в таких складних умовах, дбати про майбутнє.
"У нас зараз, наприклад, тривають розробки містобудівної документації. Це величезний проєкт, довгий, він буде складний. Але ми сьогодні маємо його зробити, бо це основа для майбутнього міста. І ми під нього залучаємо дуже багато міжнародних партнерів. Наприклад, з японцями, ми працюємо над стратегічною частиною, такою візійною. Цей комплексний план просторового розвитку, який ми маємо створити, він охоплюватиме дуже багато таких об'ємних документів, як генеральний план, історико-архітектурний план, детальний план територій. Тобто це величезна робота. І нам все одно її треба зробити", — розповів Бєлобров.
За його словами, чекати поки закінчиться війна — втрачати час. Тому наразі розробляють плани, залучають партнерів й користуються їх досвідом.
"І коли в нас буде можливість щось будувати, то ми вже маючи конкретні проєкти, відносини, домовленості, зможемо залучати ресурси й впроваджувати це вже у фізичні проєкти", — каже Віталій.
Наразі Херсон отримав запрошення приєднатися ще до однієї мережі Strong Cities Network і у МВА готують заяву до вступу.
"Ми використовуємо всі можливості, які є сьогодні для того, щоб інтегруватися в європейську спільноту. Для того, щоб Херсон там був свій, щоб про нього знали, щоб ми мали контакти, мали репутацію і напрацьовували партнерства. Для того, щоб можна було залучати інвестиції, залучати їх до відбудови. Бо попереду в нас дуже складний буде шлях, але дуже цікавий", — говорить Бєлобров.
Раніше керівник ОВА Прокудін розповів про відбудову Херсонської області. Відновлені понад 5600 будинків, шкіл, дитсадків, лікарень та інших цивільних об'єктів, пошкоджених або зруйнованих військами РФ.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у WhatsApp, Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.