У Херсоні відкрили оновлений безпечний простір на базі однієї з бібліотек. Тут можна отримати нові знання, взяти участь у майстеркласах, розвивати творчі здібності, поспілкуватись та отримати доступ до мережі інтернет.
В оновленому безпечному просторі проводять навчальні, розважальні та творчі заходи для дітей та дорослих. Під час одного з них діти в ігровій формі знайомляться та запам'ятовують імена один одного, розповіла бібліотекарка з масової роботи Тетяна Коваленко.
"Ми розпочали з того, що намагаємося їх між собою здружити для їхніх подальших спільних заходів у цій бібліотеці. Тому ми розпочали з гри-знайомства, де діти показували цікаві жести, говорили свої імена і по черзі запам'ятовували в послідовності ім'я один одного", — каже вона.
Єгор прийшов до простору разом із братом. Говорить, тут можна поспілкуватися з дітьми та відпочити у безпеці.
"Не вистачає можливості гратися на вулиці, тому ми граємося тут, розмовляємо, співаємо і вчимося. Мені тут дуже подобається. Тут є бібліотека і можна почитати книжку, і можна пограти та порозмовляти з іншими", — сказав хлопець.
"Зустрічаємося, приходимо спілкуватися хоча б з однолітками або однокласниками. Вони навчаються онлайн, вони один одного знають, а щоб особисто поспілкуватися, то немає часу під час навчального процесу. А тут, все ж таки, граються, спілкуються, співають," — розповіла завідувачка безпечного простору Ірина Загородська.
Наталія Мартіян прийшла на відкриття з чотирирічною донькою Златою.
"Вона одразу зайшла і каже: "Ой, як багато книжечок!" Це у нас найголовніше, щоб подивитися книжки. Це дуже класно, що в неї є можливість подивитися й літературу, і поспілкуватися з дітками зараз, погратися трошки, розвантажитись, розвіятись, так би мовити", — каже вона.
Поки Злата спілкувалася з однолітками, Наталія у сусідній кімнаті підбирала книжки для себе.
"Зараз людям тут, які залишились у Херсоні, які живуть постійно в стані психологічної напруги, в стані небезпеки, потрібні такі простори для того, щоб вони розвантажувались: як діти, так і батьки", — розповіла Наталія Мартіян.
Для дітей облаштували ігрову та навчальну зони. Щодня бібліотекарі й майстрині проводитимуть заходи.
У сусідній кімнаті облаштували простір для дорослих. Одночасно відбувалися два заходи — урок української мови та творчий майстерклас. Учасниці робили ляльку-мотанку і прикрасу зі стрічок, розказала Катерина Коваленко.
"Лялька-мотанка, вона така гарна. Мені здається, що це символ, і це патріотично дуже. Така гарна, прикольна вона вийшла", — каже Катерина.
Цей безпечний простір вже працював раніше. Зараз його розширили, зробили ремонт, облаштували кабінети для занять та дали нову назву "Event-бібліотека". За словами завідувачки Тетяни Сергєєвої, це місце для зустрічей, спілкування та реалізації творчих здібностей.
"Завдяки Херсонській військовій адміністрації та управлінню культури було зроблено ремонт. Ми створили цей сучасний простір, куди кожний з громади може завітати. І саме в цих наших залах можуть люди надихатися, спілкуватися," — сказала Тетяна Сергєєва.
"Тут можна все. Він у нас так і зветься — event-простір. Простір, де можна опанувати знання, де можна займатися творчістю, де можна проводити майстерклас, де можна підключитися до інтернету і поспілкуватися з рідними, проплатити комунальні послуги. Тобто тут є все для того, щоб безпечно, в гарному настрої, просто жити", — говорить начальниця управління культури Херсонської міськради Світлана Думинська.
"Такий простір "Event-бібліотека" – це один із нових напрямків. Тому що у бібліотеках зараз можна не просто прийти почитати, або просто посидіти. Це про те, що люди розвиваються на базі бібліотеки. Насправді це дуже крутий проєкт. Будемо сподіватися, що таких локацій буде більше", — розповіла координаторка безпечних просторів і громадського центру "Своє" Наталя Шатілова.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у WhatsApp, Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.