Російські дрони полюють на жителів правобережжя Херсонської області. Військові РФ щодня скидають вибухівку з безпілотників на людей, будинки та автівки. За даними керівника пресофісу Херсонської ОВА Олександра Толоконнікова, з 13 липня по 13 серпня 2024 року армія РФ здійснила 330 таких атак.
Віталій живе у передмісті Херсона. За його словами, російські дрони атакують тут постійно.
"Ховаємося за дерева. Я живу поруч із Антонівським мостом, біля Молодіжного пляжу. Так що там як на город вийдеш, тільки побачив — відразу тікати. І скільки вже кидали по сусідах, по машинах. Горіли і машини, і все", — каже чоловік.
Місцева жителька Наталя розповіла, що така ж ситуація з безпілотниками спостерігається у прибережних районах міста.
"Ми ховаємося, тікаємо. Отут у нас поряд вчора чи позавчора жінці руку відірвало уламком. Дрон оце літав — і руки немає. Забрали у лікарню. Кожен день стріляють, пролітає повз нас. Лякаємося. От за рогом теж в дах попало два дні тому. І ні вночі, ні вдень не спимо, страшно дуже", — сказала Наталя.
Херсонець Микола підтвердив, що внаслідок скидів вибухівки у місті є багато пошкоджень.
"Ось поряд побиті вікна, приватний сектор побитий. У нас внизу на Червонофлотській теж "прильотів" було багато. Небезпечно, звичайно, а як не їздити? Звичайно їздимо. Говорять, дрони можуть скинуть щось. Ну що ж — як пощастить", — сказав Микола.
Ольга Чернишова говорить, що район, у якому вона живе, російські дрони атакують чи не щодня. Тому вона стала ініціаторкою створення пам'ятки про те, як правильно поводитись під час атаки безпілотників та як від них уберегтися. Інструкцію розробили фахівці цивільного захисту обласного управління ДСНС.
"У цій пам'ятці немає "перше, друге, третє". Там є ключові позиції: те, що дрони несуть небезпеку, яку небезпеку, як і куди ховатися. Наприклад, якщо дрон тебе переслідує, то як бігти, куди найшвидше заховатися. Тому що ми бачимо, якщо людину переслідує дрон і вона просто прямо біжить, то йому простіше скинути, а якщо людина буде постійно міняти напрямок, то він так швидко не зреагує", — пояснила Ольга.
За її словами, цими правилами можуть користуватися жителі прифронтових населених пунктів. Поки що пам'ятка розроблена в електронному форматі, також її розмістили на сайтах міської та обласної військових адміністрацій. Волонтери працюють над розробкою дизайну для друку, каже жінка.
"Нам роздрукують плакати, які будуть розміщені в бомбосховищах, на зупинках. Департамент реклами зголосився, що він дасть під це місце. Вони будуть великими — десь метр двадцять-півтора метри, щоб люди з вадами зору могли прочитати. Щоб у громадських місцях воно було, щоб вони читали", — сказала Ольга.
Одними з перших на місцях влучання дронів працюють поліцейські. Начальник відділу комунікації ГУ Нацполіції у Херсонській області Андрій Кований каже, що основна задача правоохоронців у цих випадках — надати допомогу пораненим, якщо вони є, та убезпечити тих, хто вцілів.
"За можливості, намагаємося звісно боротися. Є групи, які протидіють дронам. Якщо ви почули дрон, то найкращий спосіб — це ховатися. Вони можуть залітати доволі далеко і проникати у схованки, але все-таки найкращий спосіб убезпечення — поменше перебувати на відкритій місцевості, на вулиці, і якомога більше — у приміщеннях, бажано — в укриттях, у підвальних приміщеннях", — пояснив чоловік.
За місяць, з 13 липня по 13 серпня 2024 року, російські військові здійснили 330 атак з безпілотників по правобережжю Херсонщини, розповів керівник пресофісу обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков.
"За останній місяць 110 людей постраждали внаслідок атак російських дронів, у тому числі є і загиблі. Серед цих людей є двоє дітей. Російські окупанти активно атакують прибережну зону Херсона — це Антонівка, Кіндійка, прибережна зона вздовж усієї вулиці Перекопської. Більше ніж кожна третя людина атакується росіянами саме з дронів", — сказав Толоконніков.
Безпекова ситуація стає деталі загрозливішою, каже начальник відділу комунікації ГУ нацполіції.
"Територію, де обов'язкова евакуація, — розширено. І ми закликаємо людей убезпечити себе та виїхати з небезпечних населених пунктів", — сказав Андрій Кований.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube