Херсонські музейники ідентифікували ще одну картину, викрадену росіянами під час окупації

Викрадена росіянами з херсонського музею картина Самуїла Розинаса "На захист матері – Батьківщини". Херсонський художній музей

Працівники Херсонського художнього музею виявили на відео, знятому російським пропагандистським каналом, ще одну викрадену під час окупації картину. Загалом, налічено вже 106 таких витворів мистецтва.

Про це написали на сторінці у Facebook Херсонського художнього музею.

У дописі йдеться, що за інвентарним номером, який потрапив у кадр сюжету, знятого російськими пропагандистами в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року, визначили ліногравюру Самуїла (Самуеля) Розинаса "На захист матері — Батьківщини" 1963 року.

Ця робота також зустрічається під іншою назвою — "Чотири партизани". Автор твору в 15 років і сам був партизаном в окупованому Каунусі під час Другої світової війни. Самуель Розинас працював переважно в галузі графіки та книжкової ілюстрації, йдеться в повідомленні.

На відео з Центрального музею Тавриди також потрапило ідентифіковане раніше полотно Анатолія Платонова "Чуфут-Кале. Бахчисарай" 1986 року.

Наразі 105 ідентифікованих картин, викрадених з Херсону під час окупації, знаходиться в окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди. Місце знаходження ще одного полотна поки не встановили, інформували в Херсонському художньому музеї.

Раніше працівники Херсонського художнього музею виявили на відео, знятому російським пропагандистським каналом, ще одну викПро це написали на сторінці у Facebook Херсонського художнього музею.радену під час окупації картину. Загалом, налічено вже 102 таких витвори мистецтва.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.