На підконтрольну Україні територію з ТОТ Херсонщини вивезли ще 11 дітей

З тимчасово окупованої частини Херсонської області вдалося вивезти на підконтрольну Україні територію ще 11 дітей.

Про це у Telegram повідомив керівник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

У дописі йдеться, що повернули зокрема дві дівчинки-сироти 10 та 13 років. А також п'ятьох дівчат і чотирьох хлопчиків віком від одного до шістнадцяти років, які мають батьків або одного з них. Наразі діти знаходяться у безпеці, їм надають медичну та психологічну допомогу.

"Це стало можливим завдяки благодійній організації "Save Ukraine", органам опіки та піклування, а також службі у справах дітей області та батьків дітей," — написав Прокудін. Також керівник Херсонської ОВА додав, що із початку 2024 року на підконтрольну Україні територію з окупації вдалося повернути 78 дітей.

Засновник фонду "Save Ukraine" Микола Кулеба розповів про умови, в яких доводиться нині жити людям в окупації. Росіяни приходять в оселі місцевих жителів з обшуками, грабують їх, влаштовують пропагандистські мітинги. Сім'ї, яких вдалося вивезти з ТОТ, розповідають, що дітей примушували ходити до російської школи, тому вдома їх намагалися вчити дистанційно в українських школах. Однак, це небезпечно, бо окупанти погрожували за це батькам відібрати їхніх дітей, а їх самих депортувати. У дописі повідомляють про випадки, коли чоловіка з сім'ї забирали "на підвал" і піддавали тортурам. Одна із вивезених з окупації дівчат також згадувала, як потрапила у себе вдома під обстріл, від якого її поранило і оглушило. Вона думала, що не зможе більше чути.

Можливість вивезти дітей на підконтрольну Україні територію дає їм змогу оселитися у безпечному місці та отримати допомогу від медичних працівників та психологів. Кулеба додав, що команда "Save Ukraine" повернула вже 315 українських дітей з тимчасово окупованих територій та Росії.

Раніше Херсонська ОВА повідомляла, що від початку 2024 року з тимчасово окупованих громад Херсонської області на підконтрольну Україні територію вдалося повернути 67 дітей.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.