Колишнього доцента одного з херсонських вишів судитимуть за колабораціонізм

Правоохоронці завершили розслідування та скерували до суду обвинувальний акт за фактом колабораційної діяльності колишнього доцента одного з університетів Херсона.

Про це в Telegram інформувала Херсонська обласна прокуратура.

Як йдеться в дописі, чоловік пішов на співпрацю з російськими окупантами й очолив "факультет інформаційних технологій та дизайну" в захопленому ними "Херсонському технічному університеті".

Слідчі встановили, що його дії у виші буди спрямовані на впровадження стандартів освіти РФ. Щоб організувати навчальний процес на факультеті, підозрюваний видавав розпорядчі документи, здійснював загальне керівництво в організації навчальної, виховної та культурно-масової роботи факультету в цілому та кафедр, які входили в його структуру, повідомили в прокуратурі.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали співробітники головного управління Національної поліції в Херсонській області. Підозрюваному загрожує до трьох років позбавлення волі.

Підозру у колабораційній діяльності колишньому доценту оголосили заочно у березні 2023 року. Відомо, що він "евакуювався" з Херсона до Генічеська у жовтні 2022 року.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.