Видавали паспорти РФ жителям окупованої Херсонщини. Судитимуть за колабораціонізм трьох жителів Херсона

За колабораційну діяльність судитимуть трьох жителів Херсона, які обіймали посади в окупаційній "міграційній службі" і сприяли російській паспортизації на Херсонщині. Їм загрожує до 15 років ув'язнення.

Про це в Telegram повідомила пресслужба обласної прокуратури.

Слідчі встановили, що влітку 2022 року підозрювані обійняли посади в незаконній "федеральній міграційній службі" Херсонської області.

Дві жінки стали "спеціалістами паспортно-візової служби управління громадської безпеки". На посаді вони видавали адресні довідки і готували документи громадян України для оформлення російських паспортів, йдеться в повідомленні.

Ще один підозрюваний обійняв посаду "провідного спеціаліста-експерта по роботі зі співвітчизниками, біженцями та вимушеними переселенцями відділу з питань громадянства". Він координував роботу псевдооргану і організовував профільні конференції та семінари.

Раніше прокуратура Херсонської області повідомляла, що за колабораціонізм судитимуть жителя Херсонщини. За участь у псевдовиборах на тимчасово окупованій території йому загрожує до 10 років ув'язнення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.