Депортували дітей з херсонського Будинку дитини до Москви. Депутатці держдуми РФ та її спільниці повідомили підозру

Херсон, депутатка держдуми РФ та її спільниця у Будинку дитини. Фото: Офіс генерального прокурора/Telegram

Служба безпеки України заочно оголосила про підозру у депортації дітей з херсонського Будинку дитини до Москви депутатці держдуми РФ та її спільниці, які входять до близького оточення Путіна.

Про це йдеться на сайті СБУ.

Слідчі встановили, що депутатка держдуми РФ Яна Лантратова та дружина голови фракції у федеральних зборах Інна Варламова, під час тимчасової окупації Херсона примусово вивезли до Москви двох неповнолітніх вихованців Будинку дитини.

"Підозрювані приїхали до тоді окупованого Херсона під виглядом "офіційного візиту", начебто оглянути дітей з Будинку дитини. І незаконно вивезли 11 місячну дівчинку та майже дворічного хлопчика, нібито на оздоровлення у лікарні в Москві. Хоча діти не мали фізичних вад та не потребували медичного втручання", — йдеться у повідомленні.

Після звільнення Херсона правоохоронці провели обшуки в закладі та виявили фіктивні документи з підписами Лантратової та Варламової.

За фактом порушення законів та звичаїв війни, примусової індивідуальної чи масової депортації, яке вчинене попередньою змовою групою людей, їм оголосили підозри. За це їм загрожує до 12 років позбавлення волі. Оскільки підозрювані перебувають на території РФ, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності, повідомили в СБУ.

Що відомо про депортацію дітей з ТОТ Херсонщини до Росії

Військові РФ в тимчасово окупований Крим, Росію та Білорусь станом на 29 березня 2023 року вивезли 19 514 українських дітей, повідомив Суспільному Офіс Генпрокурора. Всі вони з Херсонської, Донецької, Луганської, Запорізької, Миколаївської та Харківської областей.

В Росії та на підконтрольних їй територіях перебувають 245 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки, яких російські окупанти депортували з Херсонщини, повідомив 28 квітня 2023 року керівник ОВА Прокудін.

17 серпня 2023 року у ЦНС повідомили, що з тимчасово окупованих Каховського та Генічеського районів окупаційна влада вивезла до РФ ще 150 дітей до Краснодарського краю.

22 листопада 2023 року окупаційна влада вивезла дітей з психоневрологічного будинку-інтернату на тимчасово окупованій Херсонщині до пансіонату "Дім Вероніки" у Пензі в Росії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.