Початок "дострокових виборів президента РФ" на ТОТ Херсонщини: що кажуть експерти

Ексклюзивно

На тимчасово окупованому лівобережжі Херсонської області 27 лютого 2024 року російська окупаційна влада розпочала перший етап так званого "дострокового голосування на виборах президента РФ".

Перший етап так званого дострокового голосування триватиме до 29 лютого 2024 року. Голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Дементій Білий розповів, що окупаційна влада заявила про 468 тисяч 472 виборці на тимчасово окупованій території області. На так званих виборах до місцевих рад, які відбувались у вересні 2023 року, говорили про 600 тисяч виборців. За словами Білого, голосування за українським паспортом на виборах президента РФ є незаконним.

"Все, що відбувається, це навіть не вибори, це так званий плебісцит – масове голосування фактично за одного кандидата. Звісно, там є свої відмінності. Бо за референдум, було одне запитання: Чи підтримуєте ви входження до Росії?". Були місцеві вибори до обласної думи та до місцевих органів і тоді там були якісь партії та кандидати, а зараз в бюлетені буде лише чотири кандидати", — говорить Білий.

За його словами, російська влада організувала 50 мобільних груп. Все для того, аби змусити проголосувати якомога більше людей.

"Влаштовують голосування всюди, і це навіть прописали у своїх інструкціях, що голосувати можна на вулицях, біля будинків, в будинках, в приміщеннях для голосування. Тобто всюди, де впіймають людей, там і будуть їх примушувати голосувати. Головне, щоб було якесь посвідчення, що людина мешкає на території Херсонській області", — каже Дементій Білий.

Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов розповів, що зранку по селах лівобережжя почали ходити колаборанти зі скриньками для "голосування" у супроводі російських військових.

"Окупаційна адміністрація вагається, які результати їм намалювати. Зійшлися поки на 80%, але дискредитується цифра 92%. І навіть у владній команді РФ є сумніви, чи треба показувати 92% на Херсонщині та Запоріжжі. Прийшла вказівка зробити максимальну кількість відео і фотоматеріалу з щасливими обличчями. Ми всі побачимо соцмережі заповнені фотографіями та відеороликами про людей, які посміхаються, йдуть голосувати або проголосували вже. І вже навіть спустили на місця репліки та фрази, які будуть говорити люди, які буцімто проголосували", — розказав Данилов.

Раніше перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський розповів, що російським окупантам треба "картинка" про масову підтримку Путіна на ТОТ Херсонської області, але за один день це зробити неможливо.

Також у Центрі нацспротиву заявили, що вранці у тимчасово окупованій Новій Каховці представники руху опору підірвали офіс партії "Єдина Росія", поблизу так званої "виборчої дільниці".

Що відомо про намагання РФ провести "вибори" на окупованих територіях України

"Вибори" президента РФ відбудуться з 15 по 17 березня 2024 року.

У грудні 2023 року Центральна виборча комісія Росії ухвалила постанову про проведення президентських виборів в березні 2024 року на окупованих територіях України.

У серпні 2023 року Верховна рада України звернулася із закликом до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їх асамблей не визнавати незаконні вибори на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Європейський Союз вже засудив намір Росії провести у вересні псевдовибори на окупованих територіях України і назвав їх порушенням міжнародного права.

З 21 лютого на тимчасово окупованих територіях півдня та сходу України російська окупаційна влада почала готуватись до проведення так званих “виборів” президента.

Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки, повідомила, що російська партія влади "Єдина Росія" отримає більшість голосів на так званих "виборах" на окупованих територіях України, де окупаційна влада проводить "псевдовибори".

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.