На ТОТ Херсонщини "працюють" передвиборчі агітаційні бригади

На тимчасово окупованій Херсонщині "працюють" російські агітаційні бригади. Їх мета максимально охопити та примусити місцевих жителів йти голосувати аби створити картину "явки".

Про це розповів у телемарафоні "Суспільне. Спротив" перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

За його словами, окупанти визначили два етапи проведення так званих "дострокових виборів" та визначили в яких громадах люди нібито будуть мати можливість голосувати.

"Наскільки мені відомо, основний акцент все ж таки на територіальну виборчу та виїзній комісії. Адже саме так вони зможуть намалювати будь-який результат", — каже Соболевський.

Також посадовець говорить, що насправді явка буде мінімальною. У спілкуванні з людьми, які там залишились, всі будуть намагатись уникати скупчення та сидітимуть вдома.

"Залишається ризик озброєних провокацій з боку росармії під час проведення так званих "виборів". Ми вже знаємо, що це улюблена російська тактика: щось зривати під час подібних "заходів", а потім звинувачувати СБУ та ЗСУ", — сказав перший заступник облради.

Як говорить Соболевський, основні зусилля окупаційної влади спрямовані на примусову інтеграцію. І у цьому вони працюють в усіх напрямках: починаючи з культури й закінчуючи тотальною пропагандою.

"Російське телебачення та радіо, проводять багато заходів на базі захоплених навчальних закладів, які працюють за російськими стандартами. Вони організовують зустрічі з представниками інших комітетів, із російськими військовими аби нав'язати людям думку, що їх дійсно хтось від чогось звільняє, що у Києві сидять фашисти, а ці території завжди належали РФ", — наголосив Соболевський.

Раніше Центр нацспротиву повідомив, що так звана "влада" на окупованих територіях Херсонської області створила різні місцеві медіа, які прославляють окупацію. Такою газетою стала "Право на вибір", яку почали тиражувати на лівобережжі області.

Також відомо, що російські окупанти розвивають мережу клубів "воїн", до яких набирають підлітків з тимчасово окупованих територій. Один з таких клубів планують відкрити на ТОТ Херсонщини.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.