Постраждалі внаслідок підриву Каховської ГЕС жителі Херсонщини та Миколаївщини отримали понад 200 млн грн допомоги

Затоплене узбережжя Дніпра біля зруйнованого Антонівського мосту, Херсон, червень 2023 року. Фото: Getty images

У 2023 році жителям Херсонської й Миколаївської областей, які постраждали від підтоплення через підрив військами РФ Каховської ГЕС, виплатили понад 200 мільйонів гривень допомоги.

Про це у Telegram повідомило Мінреінтеграції.

За їх даними, по 5 тисяч гривень від держави отримали понад 23 тисячі жителів Херсонщини та Миколаївщини на суму понад 115 мільйонів гривень.

Також майже 13,4 тисячі жителів двох областей отримали по 6600 гривень на суму 88 мільйонів гривень від міжнародних організацій.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

На деокупованій території Херсонщини визначили місця для буріння 50 нових свердловин, аби забезпечити місцеве населення питною водою у громадах де відсутнє водопостачання після підриву військами Каховської ГЕС.

Раніше Уряд на засіданні 18 липня затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські військові. Координуватиме проєкт Міністерство економіки, а замовником робіт буде державне "Укргідроенерго".

Також виконувач обов’язків директора департаменту сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Юнусов повідомив, що аби провести першочергові заходи та відновити зрошення на правобережжі Херсонщини після підриву російськими військами Каховської ГЕС, необхідно приблизно 100 мільйонів гривень.

В Україні розробляють два етапи проєкту відновлення Каховського гідровузла, у склад якого входить відбудова Каховської гідроелектростанції. Про це в ефірі телемарафону Суспільне. Спротив повідомив голова правління Укргідропроєкту Вадим Крайник.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.