"Хочемо подарувати дітям радість, бо дитинство в них забрали": у Херсоні працює приймальня Різдвяного чарівника

Херсон, Різдвяний чарівник чекає дітей, 6 грудня 2023 рік. Фото надала Альона Мовчан

У Херсоні в безпечному місці відкрили приймальню Різдвяного чарівника. Там створили новорічний декор, проводять активності та роздають подарунки для херсонської малечі.

Як розповіла Суспільному керівниця літературно-драматичної частини театру Альона Мовчан, це спільний проєкт благодійного фонду "KRYLA", Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша та ТОВ "Фестивальний центр".

За словами директора театру Олександра Книги, після деокупації Херсона у 2022 році новорічні заходи для дітей провели спонтанно.

"Як тільки звільнили Херсон і почав працювати арт хаб в укритті, ми відкрили приймальню Святого Миколая. Минулого року все було спонтанно, але було багато дітей, 1700 за кілька днів, багато благодійників та подарунків. Цьогоріч ми вже готувалися, тому що нам дуже хочеться подарувати свято херсонській малечі", — каже керівник театру.

Херсон, діти на святі у приймальній Різдвяного чарівника, 6 грудня 2023 рік. Фото надала Альона Мовчан

До початку повномасштабного вторгнення РФ, жителі південних областей України відвідували зимову резиденцію на базі зеленого туризму "Чумацька криниця". Вона розташована в Олешківському лісі і наразі перебуває під окупацією, розказав керівник проєкту "Приймальня Різдвяного чарівника" Андрій Книга.

"Протягом десяти років ми створювали куточок різдвяної Європи на зимові свята в лісі. Туди приїжджали люди з усієї Херсонської області, сусідніх областей – багато одеситів, миколаївців. На жаль, лівий берег досі окупований, але бажання підтримати дітей залишилось. Ми не втрачаємо віри, що завдяки українським захисникам, вже наступного року День Збройних Сил України та День Святого Миколая зможемо святкувати у звільненому Олешківському лісі", — говорить керівник проєкту.

Херсонщина, Олешківський ліс, новорічна ялинка та декор на галявині у лісі, 31 грудня 2020 рік. Фото зі сторінки БЗТ "Чумацька криниця", 31 грудня 2020 рік

До приймальні Різдвяного чарівника привела дітей херсонка Інна.

"Нам дуже сподобалось, дякуємо всім, хто створив таку чарівну атмосферу. Дітям наразі дуже важко, а тут вони розслабились, розкрилися, відволіклись від тяжких подій, які відбуваються у місті", — каже жінка.

Херсон, діти пишуть листа Святому Миколаю під час заходу у приймальній Різдвяного чарівника, 6 грудня 2023 рік. Фото надала Альона Мовчан

Херсонка Дарія Фокіна також прийшла на свято та отримала солодкий подарунок.

"Ми писали лист Святому Миколаю, гралися, рухалися, відгадували пісні та перекладали зимові слова англійською. Це свято, можна прийти порозмовляти з іншими дітьми. Мені це дуже сподобалось", — розказала херсонська дівчинка.

Херсонка Дарія Фокіна з іграшкою на заході у приймальній Різдвяного чарівника, 6 грудня 2023 рік. Фото надала Альона Мовчан

Керівниця благодійного фонду "KRYLA" Олександра Книга розповіла, що для того, щоб потрапити на захід, необхідно заповнити реєстраційну заявку за посиланням.

"Цьогоріч ми створили приймальню Різдвяного чарівника, щоб дарувати дітям казкові емоції, справжнє свято. Наша команда підготувала неймовірну локацію в безпечному місці. Хочемо подарувати дітям незабутні емоції, справжнє дитинство, яке у них нечесно забрали", — говорить керівниця БФ "KRYLA".

Херсон, подарунки для дітей від Благодійного фонду у приймальній Різдвяного чарівника, 6 грудня 2023 рік. Фото надала Альона Мовчан

Оформлення зали створювала Аліна Книга. Саме її дизайни відвідувачі зимової резиденції звикли бачити на базі зеленого туризму "Чумацька криниця" у лісі.

"Це не просто декорації, я намагаюсь створити затишок, подарувати дітям казку. На резиденції в Олешках ми створювали казковий ліс, цього року була задача створити казкове бомбосховище в тих умовах, які зараз є, щоб було безпечно і дивовижно", — каже менеджерка благодійного фонду.

Херсон, декорації у приймальній Різдвяного чарівника, 6 грудня 2023 рік. Фото надала Альона Мовчан

Приймальню Різдвяного чарівника відкрили у День Збройних сил України та Святого Миколая 6 грудня 2023 року. В перший день її відвідали 110 дітей. Вона працюватиме протягом грудня.

"Різдвяний чарівник чекатиме дітей та дорослих аби вручити їм подарунки. Готуйте листи, загадуйте бажання і вони обов'язково здійсняться. Україна переможе обов’язково і тоді Різдвяний чарівник повернеться додому — в Олешківський ліс", — сказав Олександр Книга.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.