Є операційна та лазарет: у херсонській лікарні облаштували укриття

Ексклюзивно

Херсон щодня перебуває під цілодобовими обстрілами російських військ. Неодноразово були влучання по медичних закладах обласного центру. В одній з лікарень облаштували укриття.

Відповідальний за сховище в одній з херсонських лікарень Олександр Вітвіцький. За словами чоловіка, прийти в укриття можуть усі охочі аби сховатися від російських обстрілів. Нещодавно тут зробили ремонт.

"В укритті є автономне електро та водопостачання, стоїть генератор. Є медпункт, операційний блок, а також лазарет, де можна розмістити хворих. Є добові раціони, розраховані для 150 людей мінімум на три дні. В них сухарі, консерви, каші, ікра, чай, цукор, чайники і різноманітна вода", — каже Олександр Вітвіцький.

Херсон, питна вода та продукти у складі укриття в лікарні, 1 грудня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

Медична сестра Наталя Ясинська говорить, операційний блок бомбосховища забезпечений усім необхідним. Зокрема, первинну хірургічну обробку тут можна проводити в необмеженій кількості.

"Ми маємо необхідні медикаменти та стерильний інвентар з подовженим строком придатності. Усе устаткування, яке необхідне для лікаря реаніматолога для надання невідкладної допомоги. У разі необхідності, можемо провести три операції одна за одною. Є достатня кількість інструментів, перев'язувального матеріалу, два апарати ШВЛ, електрокардіограф та електровідсмоктувач", — розповіла медсестра.

Херсон, ліжка в укритті однієї з лікарень, 1 грудня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

Окрім операційного блоку в сховищі є лазарет. Тут стоїть підведений кисневий балон, функціональні ліжка та крісла-каталки.

Херсон, крісла-каталки в укритті однієї з лікарень, 1 грудня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

За словами Наталі Ясинської, медики можуть надати медичну допомогу будь-де. Всі інструменти підписані та запаковані. Поки за призначенням ні операційний блок, ні лазарет не використовувалися.

Херсон, операційна в укритті однієї з лікарень, 1 грудня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.