Безпечний простір для жінок та дівчат у Херсоні: які заходи можна відвідати

Ексклюзивно

З кінця липня 2023 року у Херсоні працює безпечний простір для жінок і дівчат. Проєкт реалізується жіночим консорціумом України за підтримки міжнародного медичного корпусу за кошти гранту міністерства іноземних справ і міжнародної торгівлі Канади та ГО "Успішна жінка".

Любов Шарлаімова приходить до безпечного простору для жінок і дівчат два рази на тиждень. Раніше відвідувала заняття з йоги, сьогодні вперше прийшла на творчий майстерклас.

"Це відволікає від важких новин, від мобільного телефону, від того, що сидиш вдома і тобі страшно від усіх вибухів, а сюди приходиш і забуваєш про усе", — говорить Любов.

Жінки прийшли на одне з занять у безпечному просторі Херсона, 30 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Адміністраторка безпечного простору Ірина Смірнова розповідає – розробили активності для відвідувачок різного віку. Маленькі дівчата можуть приходити на майстеркласи з малювання та ліплення. Для жінок і дівчат працюють гуртки з рукоділля.

"У нас є йога у вівторок, у четвер — зумба, такий рухливий танець. Дівчата приходять із задоволенням. Також у нас є косметологиня, яка приходить щосереди та щоп'ятниці, і проводить майстер-класи по візажу та догляду за обличчям. Вони в нас за розкладом у нас є група де ми постійно виставляємо розклад роботи анонсуємо що буде на цьому тижні. І можна приходити без попереднього запису безплатно. З собою треба мати гарний настрій і себе коханих", — каже Ірина.

Відвідувачки безпечного простору для жінок займаються рукоділлям, 30 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Також у просторі проводять індивідуальні та групові заходи з юридичної та психологічної підтримки. Марія Соцька працює психологинею.

"До мене приходять дівчата та жінки зі своїми проблемами. Дуже часто приходять люди похилого віку, які самі доглядають своїх стареньких батьків. Вони втрачають сили та приходять, щоб віднайти себе і для того, щоб далі жити. Це люди, які пережили окупацію, люди, які продовжують жити в цьому місті", — розповіла вона.

Набори гігієни, які надають відвідувачкам у безпечному просторі Херсона, 30 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Відвідувачки простору отримують в подарунок так звані набори гідності — це засоби гігієни. Такі набори відправляють і по інших громадах області.

"Ми спілкуємося від щирого серця, це так добре. Це якийсь такий наш вклад в місто, бо нам потрібна допомога, всім тяжко. У такий спосіб один одному допомагаємо як можемо", — каже жінка.

В адміністрації простору є задум додати нові заходи та послуги для жінок і дівчат. Наразі це неможливо через брак фахівців і тренерів у місті, розповідає Ірина Смірнова.

Раніше ОВА повідомила, що упродовж п'яти днів фахівці міжнародної організації "Лікарі без кордонів" працювали у семи населених пунктах Бериславського району Херсонської області.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber